Türkiye Kadın Hentbol Milli Takım Kaptanı Betül Yılmaz, İslami Dayanışma Oyunları ile alakalı gazetemiz spor muhabiri Samet Aktaş’a değerlendirmelerde bulundu. İslami Dayanışma Oyunları’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini kaydeden Yılmaz, “İslami Dayanışma Oyunları’nın ülkemizde yapılıyor olmasından büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Bu mutluluğu başarıyla taçlandırmak istiyoruz. Burada bir derece almak istiyoruz. Onun içinde çalışmalarımıza başladık ve çok erken geldik. Önce grubu geçmek daha sonra finale kalmak istiyoruz. Türkiye önemli bir İslam ülkesidir. Ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek en büyük hedeflerimizden biri. Ay yıldızlı forması altında, ülkemizi daha ileriye taşımak adına var gücümüzle taşımaya devam edeceğiz. Eminim diğer tüm branştaki arkadaşlarımızda aynı şeyi düşünüyordur. Antrenman programlarımız çok yoğun geçiyor” dedi.

‘SPOR ADINA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILDI’

Kaptan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü, “Konya’da gerçekten çok güzel bir il. Milli takım olarak pek fazla gezme şansımız olmadı ama, İslami Oyunları’nın Konya’da düzenlenmesi müthiş bir olay. İlk fırsatta gezebilme şansımız olacak. Daha önce hiç gelmemiştim. Ülke olarak İslami Dayanışma Oyunları’na çok önem verdiğimiz için birçok spor yatırımı yapıldı. Konya’da bu illerden bir tanesi. İnanılmaz güzel bir organizasyonla karşı karşıyayız. O yüzden Konya’da yapılan spor salonları hepsini göremesek te gerçekten çok güzel. Misal zemine bayıldık. Hentbol adına çok güzel bir zemin oluşturulmuş. Tribünlerde çok iyi olmuş. Tüm halkımızı müsabakalara davet ediyor, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

SAMET AKTAŞ

Mesut Can Tunalı: "Herkes elini taşın altına koymak zorunda" Mesut Can Tunalı: "Herkes elini taşın altına koymak zorunda"