1997 yılı Konya Merkez İmam Hatip Lisesi mezunlarından ve iftar buluşmasını her yıl organize eden Rabia Rümeysa Altay, 10 yıldır bu organizasyonu yaptıklarını belirterek mezunlar olarak organizasyonların başlama hikayesinden bahsetti. Altay, “Bu etkinliklerimiz Şule arkadaşımızın 1997 Konya İmam Hatip mezunlarının bir arada olduğu WhatsApp grubu kurmasıyla başladı. Daha sonra organizasyonlar yapıp belli aralıklarla buluşmaya karar verdik ve her yıl geleneksel olarak bu organizasyonlarımız devam ediyor. Zaten lise yıllarımızda bize İmam Hatiplilerin ‘Altın Çağı’ denirdi. Öyle de olmaya devam ediyor. Çünkü birbirimizden hiç kopmadık. Ben ayrıca gece boyu güler yüzünü bizden hiç esirgemeyen Konya Pilav Konağı personellerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gbvggbg

HER BİR ARAYA GELİŞLERİNDE ÇOK MUTLU OLUYORLAR

Bir diğer mezunlardan olan Şule Kale Çığ ise şunları dile getirdi: “Yıllar önce yolda imam hatipten bir arkadaşımla karşılaştım. Sonrasında birbirimizden telefon numaramızı aldık ve WhatsApp grubu kurduk. Bu süreçte grubumuz gün geçtikçe büyümeye başladı. Sohbetlerimiz çoğaldı. Biz yaklaşık 300 kişilik bir grup olduk. Konya İmam Hatip Lisesi yılda 2 ila 4 arası sınıf açan bir liseydi. Fakat bizim girdiğimiz yıl kaydolmak isteyen herkese kontenjanı açtılar. O yüzden çok kalabalık bir okulduk. Bundan dolayı da yaptığımız bu organizasyonlara katılım oldukça fazla oluyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Ayrıca iftar dışında piknik ve kahvaltı gibi organizasyonlar da düzenliyoruz. Bu etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz.”

Gbvgnvgn

İftarın sonunda dualar edildi ve Konya İmam Hatip Lisesi mezunları kendi aralarında İsrail tarafından soykırıma uğrayan Gazze için para topladı.

Rüzgardan kopan baz istasyonu direği otomobilin üzerine düştü! Rüzgardan kopan baz istasyonu direği otomobilin üzerine düştü!

BcnvnvgnBdcb3E16 F174 4C0C 9Cf7 Df5B60Fdb9D9TUBA KAYA 

Editör: Tuba Kaya