Selçuklu İlçe Müftülüğü tarafından, Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla hizmete kazandırılan "İkra'r Hafızlık Kız Kur'an Kursu" nun açılışı gerçekleştirildi.  Düzenlenen açılışa Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tartop,
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,  Konya İl Müftüsü Prof.Dr. Ali Öge, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu İlçe Müftüsü Selim Yazıcılar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

c6807e6c-65cd-48af-a1ea-45ed083640c2

'EĞİTİM HER ZAMAN BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ'
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, gençleri en iyi şekilde yetiştirerek söz sahibi bir Türkiye’yi inşa edeceklerini söyledi. Gençlere olan yatırımlarının her zaman süreceğini belirten Başkan Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak eğitim her zaman birinci önceliğimiz. Gençlerimizin en iyi imkanlarına sahip olabilmeleri için bizler de  kurumlarımızla iş birliği yapıp birlikte hareket ediyoruz. Burada da bu iş birliğinin çok güzel bir örneğinin hep birlikte açılışını gerçekleştiriyoruz. Bugün hakikaten güzel bir eserin açılışını yapıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Erkek İkra'r Hafızlık Erkek Kur'an Kursu'nun açılışını gerçekleştirmiştik. Çocuklarımızın eğitim hayatları boyunca milli ve manevi duygulara bağlı olarak yetişmesi bizim  amacımız. Burada en temel konu çocuklarımız okuldan kopmadan eğitim hayatlarını ara vermeden hafız oluyorlar. Bu proje Türkiye için örnek bir projedir. İlk ekip çocuklarımız hafızlıklarını tamamlıyor. Bu konuda herkesin emek sarf etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Burada İnşallah çok güzel nesiller ve öğrenciler yetiştireceğiz. Türkiye Yüzyılı diyoruz İnşallah Türkiye Yüzyılı'na imanlı ve inançlı bir nesil inşa edeceğiz. Selçuklu Belediyesi olarak eğitime katkımız her zaman devam edecektir.  Ve bu güzel gençlerimiz için elimizden gelen her zaman en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” 

Türkiye’ye örnek olacak Türkiye’ye örnek olacak

HACER CEYLAN