Karatay’ın ihtiyaçları doğrultusunda eğitimden kültüre, sosyal donatılara, spordan çevreye kadar her alanda birçok projeyi hayata geçiren Karatay Belediyesi, ilçede yaşam kalitesini yükseltecek yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Karatay Belediyesi tarafından Acıdort Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve işyerleri ve muhtarlık ofisinden oluşan sosyal tesis ile lojman binasının açılışı, düzenlenen törenle yapıldı.

Hasan Kılca-7

MAHALLELERİMİZ NEYE İHTİYAÇ DUYARSA BUNLARI BİR BİR HAYATA GEÇİRMEYE GAYRET EDİYORUZ

‘İlçeler yatırım üssü haline gelecek’ ‘İlçeler yatırım üssü haline gelecek’

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, söz konusu yatırımların açılışı için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ilçe merkezinin yanı sıra merkeze uzak 32 mahallede de ihtiyaç duyulan her yatırım ile hizmeti hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduklarına vurgu yaptı. Başkan Hasan Kılca; “Merkeze uzak 32 mahallemiz var ve tüm bu mahallelerimizde neye ihtiyaç varsa bunları bugüne kadar bir bir hayata geçirmeye gayret ettik, etmeye de devam ediyoruz. Hamdolsun bir hayli bereketli 4,5 yıllık bir süreç geçirdik. Mahallelerimizin altyapısı başta olmak üzere asfalt, sathi kaplama, parke yol, bordür, tretuvar, parklar, sosyal tesisler ve daha birçok hizmeti hemşehrilerimizle buluşturduk buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün de yine Acıdort Mahallemizde yapımını tamamladığımız sosyal tesis ve lojman binamızı açıyoruz. Tesisimizde muhtarlık ofisimiz, fırınımız, marketimiz ve lojmanımız bulunuyor. Bu projemizi tüm mahallelerimizde hayata geçirmeye ve bu mahallelerimizi birer alt merkez olarak inşa etmeye gayret ediyoruz” dedi.

Mehmet Genç

BELEDİYEMİZ, MERKEZDE NE VARSA MERKEZE UZAK MAHALLELERİMİZE DE AYNI HİZMETLERİ YAPIYOR

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de Karatay Belediyesi’nin merkezinin yanı sıra merkeze uzak mahallelerin tamamına önemli yatırımlar yaptığına vurgu yaptı. Konuşmalarının ardından çok amaçlı sosyal tesis ve lojman binasından oluşan yatırımlar, dualar eşliğinde hizmete açıldı. Açılışın ardından Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay İlçe Kaymakamı Cengiz Ayhan, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve ilçe mülki erkânı, tesisleri gezerek bilgi aldılar. Açılışa ayrıca; Karatay Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

7-7-58

MUSTAFA ARSLAN