İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi, Filistin için ‘Özgürlük Filosuna Tırlar Gönderiyoruz’ temalı program düzenledi. Mevlana Kültür Merkezi yanında bulunan otoparkta gerçekleşen programa, İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal ve çok sayıda davetli katıldı. 22 yardım TIR’ını Filistin’e doğru yola çıktığını kaydeden Hasan Hüseyin Uysal, daha iyi çalışmalar yapacaklarını belirtti. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, dünyanın birçok ülkesinden İHH ile beraber yardım çalışmaları yapıldığını kaydetti. 

İHTİYAÇ MALZEMELERİ VAR

Filistin’in acil yardıma ihtiyacı olduğuna değinen Uysal, “Yaptığımız faaliyetler sadece Türkiye'nin bir organizasyonu değil. Bu işle ilgili gece gündüz sürekli çalışıyoruz. Şu anda Endonezya'da, Malezya'da gemi alma çalışmalarımız sürüyor. İspanya ve başka ülkelerde gemi alma ve yardım organize etme çalışmaları sürüyor. Bugün burada Filistin’e 22 TIR gönderiyoruz. Fakat bu ilk ve son olmayacak. İlk 6 TIR’da, battaniye ve bir takım koruyucu malzemeler içeriyor. 4 TIR, çok nitelikli konserve gibi ihtiyaçlar bulunmaktadır. Geri kalan TIR’larda ise muhtelif gıda ve ihtiyaç malzemeleri bulunuyor” dedi.

U547437

Konya’da ağaçlar çiçek açtı! Konya’da ağaçlar çiçek açtı!

ÖZGÜRLÜK FİLOSU

Uysal, sözlerinin devamında ise şu ifadelere yer verdi, “Yardım yapılacak kişilerin daha önce açıkladığımız listede yer alan ve ihtiyaç sahiplerinden oluşmaktadır. Allah’ın izniyle 14 Nisan’da gemilerimiz İstanbul'dan hareket edecek ve Akdeniz'de limanlardan da yüklerimiz gemilere yüklenecek ve bu kutlu sefer başlayacak. Özgürlük filosu, adı üstünde özgürlük getirecek inşallah” diye konuştu.  Açıklamanın sonunda yapılan dua ile çok sayıda davetli Tır’ları uğurladı.

ABDULLAH BAŞYEMENİCİ

Editör: Birkan Bakay