Vakıftan yapılan açıklamaya göre, kurban etinin yanı sıra 16 ülkede 42 bin 245 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık elbise hediye edildi.

Demokrasi treni yola çıkıyor! Demokrasi treni yola çıkıyor!

Türkiye, Afganistan, Arakan, Bangladeş, Burkina Faso, Irak, İran, Karadağ, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Sudan, Suriye, Tayland, Tunus ve Yemen'de bayramlık elbise dağıtımı yapıldı.

Kurban Bayramı'nda Filistin ve Gazze'ye yönelik çalışmalarına da ağırlık veren İHH, bölgeye ulaştırılmak üzere vekaletini aldığı 43 bin 615 hisselik kurban kesti.

İsrail'in işgali ve katliamları sebebiyle oluşan zor şartlardan dolayı büyük bölümü Filistin dışında kesilen kurbanların bir kısmı konservelenerek, bir kısmı ise dondurulmuş olarak Gazze'ye ulaştırılacak.

Gazze'de yapılacak dağıtımlarla birlikte vakıf, bu bayramda 4 milyonu aşkın kişiye kurban eti ulaştırmış olacak.

Vakıf, Türkiye'de deprem bölgeleri ağırlıklı olmak üzere 2 bin 845 hisselik kurban kesip, 13 bin 242 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık dağıttı.

Vakfın kurban kesimi yaptığı ülkeler şöyle:

Türkiye, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Romanya, İspanya, Macaristan, Arjantin, Kolombiya, Burkina Faso, Çad, Fildişi Sahili, Gana, Gine, Mali, Moritanya, Nijer, Nijerya, Sierra Leone, Togo, Benin, Senegal, Burundi, Etiyopya, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Zimbabve, Uganda, Güney Afrika, Cibuti, Bangladeş, Myanmar, Pakistan, Tayland, Nepal, Sri Lanka, Bangsamoro, Vietnam, Kamboçya, Hindistan, İran, Filistin, Ürdün, Lübnan, Yemen, Irak, Tunus, Fas, Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, Tacikistan, Kuzey Kıbrıs ve Suriye.

Kaynak: AA