Yaptığı örnek projelerle ilçede eğitim yatırımlarını devam ettiren Selçuklu Belediyesi, Sızma Mahallesi’ne önemli ölçüde değer katacak Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu’nu hayata geçirdi. Sızma Mahallesi’nin eğitim ihtiyacını karşılayacak olan okulun resmi açılışı gerçekleştirildi. Düzenlenen açılışa Vali Vahdettin Özkan, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Asım Ceyhan, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Kemal Dığrak, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu Müftüsü Selim Yazıcı ile çok sayıda protokol üyesi ve mahalle sakini katıldı.

2-4-74

‘HEMŞERİLERİMİZİN İSTEK VE TALEPLERİNİ DİKKATE ALIYORUZ’

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi olarak merkez mahallelerde olduğu gibi merkez dışındaki taşra mahallelerde de hemşerilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda hizmetlere devam ettiklerini ifade ederek, “Sızma Mahallemiz 2.260 kişilik nüfusu ile Selçuklumuzun en büyük taşra mahallesi. Bu mahallemizde bir anaokulu, bir ilkokul ve bir ortaokul ile çocuklarımızın eğitim faaliyetlerini devam ettiriyoruz. Bugün resmi açılışını yapacağımız Sızma Alparslan İlkokulumuzun bulunduğu yerde tek katlı 4 derslikli ve fiziki şartları uygun olmayan bir ilkokul vardı. 2 yıl önce yaptığımız ziyaret esnasında çocuklarımıza yeni bir okul yapma sözü vermiştik. Çok şükür geçen yıl başladığımız inşaat faaliyetini bir yıl içerisinde tamamlayarak yeni okul binamızı çocuklarımızın ve Milli Eğitim camiamızın hizmetine sunmuş olduk. Toplam bir 585 metrekare alana sahip olan Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulumuzun belediyemize maliyeti güncel rakamlarla 21 milyon 581 bin Türk lirası. Bodrum, zemin ve 1. Kattan oluşan binamızın bodrum katında; depo, arşiv odası, çok amaçlı salon ve teknik oda bulunuyor. Zemin katta; 4 adet derslik, müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası ve diğer alanlar mevcut. 1.katta da yine 4 adet derslik, müdür odası, kütüphane, mescit ve diğer alanlar bulunmakta. Bu dönem hizmet vermeye başlayan okulumuzda şuan 140 öğrenci aktif olarak eğitim görüyor. Kırsalda ikamet eden nüfusumuzu da artırmaya çalışıyoruz. İnşallah mahallemizde nüfus artışı ile birlikte bu okulumuzdan tam kapasite ile toplam 300 öğrencimiz yararlanabilecek.” ifadelerini kullandı.

2-7-71

‘EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ’

Selçuklu Belediyesi olarak eğitimin öncelikleri olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Her zaman söylediğimiz gibi eğitim bizim önceliğimiz. Bu manada daha önce taşra mahallelerimizden Sarayköy ve Dağdere Mahallelerimize birer ilkokul kazandırmıştık. Yine merkezde Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi başta olmak üzere Şehit Erkan Kurşun İlkokulunu ve 4 okulumuza da kapalı spor salonlarını tamamlayarak eğitimin hizmetine sunduk.  Sille Mahallemizde tarihi dokuya sadık kalarak tamamen ahşap taşıyıcılı ve sille taşı ile yaptığımız ilkokulumuz da tamamlanmak üzere. Geçen hafta temelini attığımız Selçuklu Güzel Sanatlar Lisemizin yapımı devam ediyor. Konya Spor Lisemize ve Selçuklu Fen Lisemize kazandıracağımız kapalı spor salonlarının inşa faaliyetleri başladı. İnşallah önümüzdeki günlerde onların da temel atma programlarını birlikte icra edeceğiz. Eğitim alanında fiziki yatırımlarımıza hızla devam ettiğimiz gibi okul dışı öğrenme ortamlarımızdan Sille Tabiat Okulu, Ahmet Keleşoğlu Sanat Tasarım Atölyesi, Selçuklu Gelişim ve Teknoloji Akademisi ve Kongre Merkezinde faaliyetlerine devam eden Selçuklu Sanat Akademimizden de öğrencilerimiz yoğun bir şekilde istifade ediyorlar. Son 3 yıl içerisinde toplam 36 atölyede 87 bin 746 öğrencimize müfredat kapsamında eğitimler verdik. Bu noktada okul dışı öğrenme ortamlarımızdan öğrencilerimizin yararlanması için çok büyük emekleri ve gayretleri olan başta İl Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere Halk Eğitim Müdürümüze, tüm SEDEP yürütme ekibimize, koordinatör hocalarımıza ve öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Valimizin öncülüğünde, eğitim alanındaki çalışmalarımızı sizin öncülüğünüzde ve desteğinizle inşallah artırarak devam edeceğiz.” dedi.

2-3-65

‘HİZMET ÇITAMIZI YÜKSELTİYORUZ’

Cumhur İttifakı olarak ülkemizde olduğu gibi yerel yönetimlerde de hizmet çıtamızı sürekli yükselttiklerini, yükseltmeye de devam edeceklerini ifade eden Pekyatırmacı, şunları kaydetti, “Sızma Mahallemizde eğitim veren Şehit Muhterem Ak Ortaokuluna da daha önce suni çim saha yapımını tamamlamış ve aynı okulumuza halk kütüphanesini kazandırmıştık. Bugün açılışını yapacağımız ilkokulumuz ile birlikte Sızma Mahallemizde eğitim alanında tüm eksikleri gidermiş olduk. Tabi Sızma Mahallemize daha önce sözünü verdiğimiz yatırımlardan biri de mahallemizi İstanbul yoluna bağlayan 14 km uzunluğundaki anayolumuzun asfaltlanması idi. Çok şükür geçen sene bu yolumuzun hem altyapısını iyileştirdik hem de sıcak asfalt kaplama ile yaz kış hemşerilerimizin güvenle kullanabileceği yüksek standarda getirmiş olduk. Bu yıl da yeni Sızma bölgemizin anayolunda aynı çalışmayı yaparak 1,5 km uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde sıcak asfalt kaplamalı yolumu tamamladık. Bu yüksek standartlı yol çalışmalarımızın da Sızmalı hemşerilerimize ve mahallemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Cumhur İttifakı olarak ülkemizde olduğu gibi yerel yönetimlerde de hizmet çıtamızı sürekli yükseltiyoruz, yükseltmeye de devam edeceğiz.”

Bizim Okul Projesi  eğitimleri devam ediyor Bizim Okul Projesi eğitimleri devam ediyor

2-8-60

‘KONYA’YI EĞİTİMDE MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRDİK’

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş da Konya’yı eğitimde marka şehir haline getirdiklerini ifade ederek, “Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan en akılcı yatırımdır. Bugün hepimiz Konya’mızı bilim ve eğitim şehri yapmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Belediyelerimizle omuz omuza çalışarak öğrencilerimizi yarınlara hazırlıyoruz. Okulumuzun yapımında emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

2-6-72

‘BELEDİYELERİMİZ ŞEHRİMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR’

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer de Belediyelerin Konya’ya değer katmaya devam ettiğini ifade ederek, “Bugün burada en kıymetli varlıklarımız, çocuklarımıza en güzel yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bizler Türkiye yüzyılı vizyonuna inanan siyasi örgüt temsilcileri olarak hep birlikte Türkiye yüzyılını inşa edeceğiz. Milli Eğitime çok ciddi destekler veriyoruz. Konya eğitimin ne anlama geldiğini en iyi kavrayan şehirlerden bir tanesi. İnşallah bunun meyvelerini çok iyi nesiller yetiştirerek ilerde göreceğiz. Konya modeli belediyecilik bir marka haline geldi. İlçe belediyelerimiz de Konya modeli belediyeciliğin en önemli unsurları. Özellikle belediye başkanlarımız pandemiyle başlayıp savaşla devam eden bir dönemi başarıyla tamamladılar ve şehrimize değer katmaya devam ettiler” ifadelerine yer verdi.

2-5-70

‘DAHA GÜÇLÜ AİLELER VE TOPLUMLAR OLMAMIZ EĞİTİMDEN GEÇİYOR’

Vali Vahdettin Özkan ise öğrencilerin belediyelerin hizmetlerinden yararlanmasından memnun olduklarını ifade ederek, “Belediyemizin vatandaşlarla buluşturduğu hizmetlerden çocuklarımızın, yeni nesillerin daha fazla yararlanması her ailenin isteğidir. Eğitime yönelik talebin devam etmesi önemli bir keyfiyet. Daha güçlü aileler ve toplumlar olmamız eğitimden geçiyor. Belediyelerimiz, vatandaşlarımızın fikrine hissiyatlarına tercüman olarak eğitimi güzelleştiriyor. Bu vesileyle belediyelerimize çok teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.  Konuşmaların ardından kurdele kesilerek okulun açılışı yapıldı. Konya protokolü sınıfları gezerek öğrencilerle birebir ilgilendi.

2-2-72

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA