İnsanları mutlu etmekten aldığı hazzı, iş hayatına aktararak hayattaki başarısını da bu şekilde tanımlayan Melek Erdoğan Selçuk, Parla Styling’e ortak oldu. Böylelikle geçmiş dönemdeki başarılı iş hayatına yeni bir sektör daha eklemenin mutluluğunu yaşayan Selçuk, iş hayatındaki tecrübeleri aktardı. Bir butikte olması gerekenlere dair yaptıklarıyla ilgili de bilgi veren Selçuk, bu doğrultudaki hedeflerinden bahsetti. Selçuk, duygu ve düşüncelerini, “Ne işe yaparsam yapayım, insanları dinlemekten, onlarla ilgilenmekten keyif alıyorum” diye aktardı.

Tarihi lezzet; 'Meyan kökü şurubu' Tarihi lezzet; 'Meyan kökü şurubu'

BİLGİ VERDİ, SAYGI ALDI!

Üniversite döneminde eğitmen olarak başladığı iş hayatında uzun yıllar devam eden Selçuk, oldukça yoğun bir tempoyla devam eden çalışma hayatıyla ilgili şunları söyledi: “Selçuk Üniversitesi arkeoloji bölümünde okuduğum dönemde sürücü kursu sahibi bir arkadaşımın direksiyon eğitmenine ihtiyacı olduğunu duydum. O zamana kadar böyle bir meslek olduğundan habersizdim ve araç kullanmayı çok sevmem nedeniyle teklif edilen işi kabul ettim. İnsanların sizden bilmediği bir şeyi öğrenmesi ve bunun karşılığında duyulan saygı, çok hoşuma gitti. Bu sebeple Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı direksiyon eğitmeni olarak başladığım sektörde 11 yıl çalıştım.”

HİKAYELERİNDEN ETKİLENDİ, HAYATLARA DOKUNDU!

İşi nedeniyle aylık 40’a yakın insan tanıdığını ifade eden Selçuk, insanlara öğrettiklerinin yanı sıra onların hayat hikayelerini de dinlediğini fark ettiğini ve özellikle kadın öğrencilerinin hayatlarından etkilendiğini belirtti. Selçuk, ilerleyen süreçte İnovatif İş Kadınları ve Gençlik Derneği (İNKAD) ve farklı kuruluşlar aracılığıyla gönüllü eğitimler vererek insanların hayatlarına olumlu bir şekilde dokunmak amaç edindiğinin altını çizdi.

‘SEN BU İŞ İÇİN YARATILMIŞSIN’ YORUMLARI ALIYORUM’

Çalışma hayatına pandemiyle birlikte ara veren Selçuk, sonrasında ise daha hafif bir tempoda ancak yine insanları mutlu ederken kendisinin de mutlu olacağı farklı bir alanda gelişim kat etmeyi hedefledi. Selçuk, neler yapabileceğini araştırdığı esnada Parla Styling'in kurucu isimlerinden arkadaşı olan Dudu Öznalçacı'nın  teklifi üzerine 3 yıl önce açılan Parla Styling’in yeni ortağı olarak iş hayatına devam ettiğini ifade etti. Kendisi için yeni olan sektördeki motivasyonu hakkında konuşan Selçuk, “Yaklaşık 3 yıl önce 2 arkadaşın ortak olarak kurdukları Parla Styling’te bir ortağın ayrılmak istemesiyle birlikte bana arkadaşım Dudu Öznalçacı'dan bir teklif geldi; arkadaşım olduğu için ve iyi bir yatırım olarak gördüğüm butiğe ortak oldum. Yeni Meram Caddesi’ne yakın, Baykara Plaza’daki yerimizde çalışmak benim için oldukça keyifli. Giyinmeyi, kombin yapmayı seven biri olarak beni bu sektörde gözlemleyen arkadaşlarım tarafından ‘sen bu iş için yaratılmışsın’ yorumları almak beni daha çok motive ediyor. Burada insanlara bir kombin yaptığınızda ya da fikir verdiğinizde onların yüzünde tebessüm oluşturmak, beni çok mutlu ediyor.” şeklinde konuştu. 

TEK BİR BUTİKLE ‘PARLA!’

Parla Styling ailesi olarak farklı tarzdaki hanımlara hitap eden parça ve kombinlerin yanı sıra ‘bir butikte olması gereken ne varsa’ anlayışıyla ürün yelpazesini de genişlettiklerinin vurgulayan Selçuk, hem şık hem de geniş beden ürün; tüm kombin alışverişinin tek bir mağazadan yapılabildiği bir butik için çalışmaların da devam ettiği müjdesini verdi. Selçuk, şu anda alt, üst giyim ve ayakkabı olan kombinasyona takı ve çantanın da en kısa sürede dahil olacağını belirterek, “Ürün yelpazemizi genişletme amacıyla çalışıyoruz. Ayakkabı yoktu, ilk olarak tamamlayıcı, yalnızca bir kombine değil; evdeki kombilerinize de çok yakışacağını düşündüğümüz zamansız ayakkabıları bünyemize dahil ettik. İmza, Oysho, Kasha ve Giray gibi markalarla çalışıyoruz. Bu ay İstanbul’a giderek farklı firmalarla da anlaşmayı, Konya’ya farklı markalarla hizmet vermeyi umut ediyoruz. Hem şık hem de geniş beden ürünler bulmak, Konya’da oldukça zor. Bu konuda önemli adımlar atacağımızın sinyallerini verebilirim. Ayrıca takı ve çantalara da yer vererek kombinin tamamını tek bir yerden yapabilmeye olanak tanımak istiyoruz. Bir satıcı olarak ne satmamız gerektiğini düşünmek yerine ‘bir müşteri olarak bir butikten beklentilerimizi’ düşünerek bir konsept oluşturmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: HACER CEYLAN