Hayırsever iş insanları tarafından Konya sağlığına kazandırılan Saliha Güvenç 112 ASHİ, Hamza-Mariye Ceran 112 ASHİ, Hatice-Mustafa Nohutçu 112 ASHİ ile Feride-Rauf Uğurlu 112 acil istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanları ile bir araya gelerek istişarelerde bulunan Prof. Dr. Koç, “7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunan ve 24 saatlik nöbet sistemi ile görev yapan mesai arkadaşlarımıza çağdaş standartlarda 112 istasyonları kazandırma hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. İstasyonlarımızda görev yapan çalışanlarımızdan tek beklentimiz, hastalarınıza hizmet sunarken başarı ve pozitif enerji ile odaklanmaları ve işlerini en güzel şekilde yapma gayreti göstermeleridir” dedi.

6-4-11

Ziyaret ettiği 112 istasyonlarının protokol yapım imzalarının 2022 yılının ikinci yarısında atıldığını özellikle vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Hayırseverlerimizin heyecanı ve verdikleri sözleri yerine getirme gayretleri bizleri son derece mutlu ediyor. Şehrimizde hizmet üreten iş insanlarımız adeta hayırda yarışıyorlar. Protokol imzalarının hemen ardından başlayan çalışmalar çok hızlı bir şekilde tamamlanıyor. İnşallah buraların açılışlarını da ilerleyen günlerde hayırseverlerimiz ile birlikte gerçekleştireceğiz. ‘Sağlıkta Konya Modeli’ olarak tanımladığımız bu işbirliğine verdikleri destekler nedeni ile tüm hayırsever vatandaşlarımıza ve hastalarımıza hızlı ulaşım açısından çok önemli ve stratejik noktalarda arsa tahsisinde bulunan değerli belediye başkanlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

6-3-12

112 acil sağlık hizmetleri istasyon standartlarının hem fiziki, hem sosyal hem de tıbbi açıdan son derece güzel seviyelere geldiğini belirten Prof. Dr. Koç, “Göreve başladığımız 2017 yılından bu yana 62 adet 112 istasyonumuzu hayırseverlerimiz, belediyelerimiz ve Bakanlığımızın gönderdiği bütçeyle yenileyerek temel ihtiyaç malzemelerinin tamamını modernize ettik. 2017 yılında 68 olan istasyon sayımızı da ihtiyaçlar doğrultusunda 89’a çıkartarak daha hızlı ve etkin müdahale ortamı hazırladık” dedi. 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ziyaretlerinde Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Başkan Yardımcısı Dr. Alper Çelikdelen, ve 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Erkan Aşık’da hazır bulundu.

Ameliyat sonrası hayatı düzene girdi Ameliyat sonrası hayatı düzene girdi

HABER MERKEZİ