Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği 13. Yılını dernek yöneticileri Av.Özge Atalay,Sevil Pınarbaşı,İsmail Değirmenci,Münibe Tuncer ve Fatma Çetin Kabadayı ile pasta keserek kutladı.

Konya'da cinsel taciz iddiasıyla bir öğretmen tutuklandı Konya'da cinsel taciz iddiasıyla bir öğretmen tutuklandı

Derneğin 13.yılı münasebeti ve Alp Chef’in katkıları ile    düzenlenen butik kutlama Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av.Fatma Şeref Polat tarafından Gönül Gözü Derneği Başkanı Devriş Ahmet Şahin’e günün anısına çiçek takdim etmesi  ile başladı.Başkan Şahin daha sonra Bir Engelde sen Kaldır kampanyasına katkı sunan Özden Özatlı’ya plaket takdim etti.

5 (32)

Gönül Gözü Derneği Başkanı Devriş Ahmet Şahin derneğin 13.kuruluş yıldönümünü nedeniyle yapmış olduğu değerlendirme şu ifadelere yer verdi ; 2011 tarihinde '' Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilinç '' sloganı ile kurmuş olduğumuz Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği bugün itibari ile 13.yılına ulaştı. 13 yılda onca olumsuzluklara ve imkansızlıklara rağmen toplumsal ve kültürel alanda bir çok etkinliğe imza attık. Bir Engel de Sen Kaldır kampanyamızla yüzlerce engelli bireyin yüzünü güldürdük, sayısız yüreğe dokunduk. Konya merkez ve ilçeleri başta olmak üzere Karaman, Kırım ve Suriye'ye yardım eli uzattık. Geleneksel hale getirdiğimiz iftar buluşmaları ve düzenlemiş olduğumuz çeşitli kahvaltı ve salon etkinliklerinde Huzurevi sakinleri, kimsesiz çocuklar, şehit aileleri, gaziler ve engelli bireylerle bir araya gelerek farkındalık yarattık. Engelli Hakları konusunda yapmış olduğumuz basın açıklamaları ile gündemi değerlendirerek gerek engellilerin 2022 ve 2828 maaşları gerekse çeşitli bürokratik sıkıntılarında yanlarında olmaya haklarını korumaya çalıştık. Milli Günlerde yapmış olduğumuz kutlama etkinlikleri, köy okullarında Nutuk dağıtımı, eğitim yardımları, Atatürk ve Cumhuriyet'in kuruluş felsefesini küçümseyen demeç ve konuşmalara yönelik yapmış olduğumuz basın açıklamaları ile milli bir tavır sergiledik. Türk Dünyası ve Türk Kültürüne yönelik düzenlemiş olduğumuz panel, konferans, sempozyum, konser, şiir dinletileri ve fotoğraf sergileri kültürel alanda iz bıraktık. Dernekçiliğin, değnekçilik ve siyasi rant aracına dönüştüğü ve itibar kaybettiği bir dönemde hiç bir grubun arka bahçesi yan uzantısı olmadan, maddeye ve güce boyun eğmeden, kapı kapı gezip el açanlara ve milletin sırtından yükünü tutanlara inat yaptığımız işin samimiyetine ve kutsaliyetine inanan bir avuç onurlu insanın alın teriyle kazandığı helal parasından bize vermiş olduğu bağışlarla bugüne kadar geldik ve yolumuzda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. 'Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?'' dizelerine ve çıkmış olduğumuz bu yolda, “Tohum saç bitmezse toprak utansın” dedik çalışmalarımıza başladık. Elbet seni hakir görenler olur, Kınayanlar olur, yerenler olur, Vazgeç diye akıl verenler olur, “Hedefe yürüyen adam ol yeter” diyen şaire kulak verip, yufka yüreklilerin! bizi yarı yolda bırakmasına aldırmadan, çevremizdeki herkesi şaşırtıp, düşlere kapılmadan hayal kurma kabiliyeti ile ortaya varımızı yoğumuzu döküp, her saatin her dakikasına emeğimizi katıp bugünlere ulaştık. Gerçekleştirdiğimiz tüm organizasyonlarda ve etkinliklerde bizden desteğini esirgemeyen tüm Gönül Gözü Dostlarına, Basınımızın güzide temsilcilerine, yol arkadaşlarımıza kısacası herkese ve her şeye rağmen bizimle olan, bize destek veren güzel insanlara şahsım ve derneğim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Gönül Gözünüz Hep Açık Olsun! dedi.

4 (29)

Dernek gönülllüleri Saadet Kaya Vural,Abdullah Ünsal,Hüseyin Azizoğlu ve Sevcan İleri’nin vermiş olduğu mini konser ile devam eden program Mevlana Müzesi'nin restorasyonunu yapan Yüksek Mimar ve Restorasyon Uzmanı Dr. Alihan Keskin’in Başkan Şahin’e günün anısına  özel bir hediye takdimi ile sona erdi.

3 (37)

HABER MERKEZİ 

Editör: Birkan Bakay