Liverpool 131 yaşında Liverpool 131 yaşında

Konyaspor’da geriye kalan haftalarda en çok gol atan oyuncu Mame Diouf olurken, en çok asist ise Guilherme’den geldi. Konyaspor’da Mame Diouf, geriye kalan haftalarda toplamda 26 maça çıktı. Senegalli Müslüman yıldız 1477 dakika sahada kalan isim oldu. Toplamda 26 maça çıkan Mame Diouf, 10 gol atarken, 2 asist üretti.

8 ASİSTE ULAŞTI

Konyaspor’da bu sezon diğer bir flaş isim ise Guilherme Stya oldu. Brezilyalı sol bek Guilherme, 3225 dakika sahada kalarak en çok süre alan oyunculardan biri oldu. Guilherme bu sezon 36 maça çıkıp, 3 gol attı. Gol yollarında ise takıma büyük destek sağlayan Guilherme Konyaspor’da ise bu sezon toplamda 8 asist yapan isim oldu.

GUİLHERME NE DEMİŞTİ?

Asistlerini değerlendiren yıldız futbolcu Alanyaspor maçının ardından şu açıklamayı yapmıştı, “Hafta boyunca çalıştık bunu da sahaya yansıttık. En iyi performansımızı sergileyebildiğimizi söyleyemem ama maç maç daha iyiye gidiyoruz. Farklı bir galibiyet aldık. Yapmış olduğum asistlerle takıma katkı sağladığım için mutluyum. Bundan da sonra da takım için en iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğim”

SAMET AKTAŞ