AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka, “Cumhurbaşkanımız açık arayla birinci turdaki yarışı kazandı. İkinci turda da yedi düvele karşı mücadelemiz sürecek” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Sarayönü ilçesinde saha ziyaretleri gerçekleştirdi. Cumhur İttifakı'nın 14 Mayıs seçimlerinde büyük bir zafer elde ettiğini vurgulayan Göka, "14 Mayıs seçimlerinin hemen ardından sahalara tekrar indik. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. 14 Mayıs'ta tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden birisini geçirdik. Halkımızın basireti ve ferasetiyle demokrasimize yakışır bir şekilde, şölen içerisinde seçimimizi atlattık. Hamdolsun Cumhur İttifakı'mız bu seçimden büyük bir başarıyla çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de büyük bir fark attı ve halkımız teveccühünü bize göstermiş oldu. Şimdi ikinci bir tur var. Bu tur için de sahalardayız. Bugün de diğer kalan günlerde de teşekkür turlarımız olacak. Güçlü destek isteyerek sahada çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

'KONYA'MIZLA GURUR DUYUYORUZ'

Konya'nın her zaman olduğu gibi bu seçimlerde de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye yine en güçlü desteği verdiğini dile getiren Meryem Göka, “Konya'mızla gurur duyuyoruz. Şehrimiz bu yolu en önde yürüyerek Türkiye'mize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Parti'mize ve Cumhur İttifakı'mıza en büyük desteği vermiştir. Bütün Konyalı hemşerilerimizle gurur duyuyoruz. Hepsinden Allah razı olsun. Türkiye Yüzyılı'na doğru yürürken burada teveccühü görmek, hissetmek gerçekten çok önemli. Aziz vatandaşlarımızın bizlere gösterdiği bu teveccühe gerçekten teşekkür ediyoruz. Bu konuda minnettarız. Konya olarak ikinci turda da aynı şekilde, aynı teveccühle, Türkiye Yüzyılı'na doğru adımlarımızı attığımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

‘İRADE SANDIĞA YANSIMALI’

İkinci tur seçimlerinde de vatandaşı sandığa davet eden Meryem Göka, “İkinci tur, yeniden seçim atmosferinde gerçekleşecek. İsteğimiz, vatandaşlarımızın iradesinin sandığa yansıması. Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımız için en güzel oyu istiyoruz. Onun için de katılımın geçen seferkinden de çok, daha iyi şekilde olmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın iradelerini sandığa yansıtmalarını talep ediyoruz. AK Parti'mize en güzel şekilde oyu verdik. İkinci turda da Sayın Cumhurbaşkanımıza oyumuzu istiyoruz. Büyük Türkiye zaferine doğru, bunu 28 Mayıs'ta gerçekleştireceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

'GENÇLERİMİZDEN BÜYÜK DESTEK GELECEK'

Gençlerden ikinci tur seçimlerinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a büyük bir destek geleceğine inandıklarını vurgulayan Göka, “Gençlerimiz bizim her zaman kıymetlilerimiz. Sürekli onlarla da buluşuyoruz. Gençlerimizin seçilme yaşını da 18'e indiren Sayın Cumhurbaşkanımızdır. O yüzden gençlerin siyasete yoğun bir ilgisi var. Bizler de her gün bütün bu seçim süreci boyunca kıymetli gençlerle bir araya geldik. Akşam kafelerde buluştuk. Yine esnaf ziyaretlerinde, farklı yerlerde bir araya geldik. Cumhur İttifakı'mıza güçlü bir destek verdiler. Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçiminde bizler Türkiye Yüzyılı'na birlikte gidelim, birlikte yürüyelim diyoruz. İstikrardan, güvenden yana oyumuzu kullanalım. Gençlerin ufkunu açacak siyasetten yana, büyük güçlü Türkiye yolunda bize destek vermelerini bekliyoruz. Eminiz ki gençlerimizden çok büyük bir destek gelecek” dedi.

'MİLLETİMİZ EN GÜZEL CEVABI VERDİ'

Türk milletinin 14 Mayıs seçimlerinde en güzel cevabı verdiğini dile getiren Meryem Göka, "Her zaman bağımsız ve güçlü Türkiye diyoruz. Karşımızda 6 artı diye devam eden masa var. Seçimin ilk turunu atlattık. Milletimiz orada çok güzel bir cevap verdi. Sadece içerisinde gördüğümüz kadarıyla bu masaya dışarıdaki medya üzerinden, batılı kuruluşların da büyük bir desteğinin olduğunu, içerideki yalan siyasetlerine onların da destek verdiğini gördük. Milletimiz de bunu gördü ve cevap verdi. Cumhurbaşkanımız da açık arayla birinci turdaki yarışı kazandı. İkinci turda da yedi düvele karşı mücadelemiz sürecek” diye konuştu.

Bakan Bolat, sınır kapısında gurbetçilerle bayramlaştı Bakan Bolat, sınır kapısında gurbetçilerle bayramlaştı

'HEP BİRLİKTE TÜRKİYE YÜZYILI DİYECEĞİZ'

Göka sözlerini şöyle tamamladı: “Milletimizin gençlerle, hanımlarla birlikte topyekün sandıkta en güzel cevabı vereceğine inanıyorum. Hep birlikte Türkiye Yüzyılı diyeceğiz. Hep birlikte bağımsız, güçlü Türkiye diyeceğiz. Buna yürekten inanıyorum. Cumhurbaşkanımızı büyük Türkiye zaferine yakışır bir şekilde yeniden Cumhurbaşkanı olarak çok güçlü bir şekilde seçeceğiz.”

Editör: Muhammed Esad Çağla