Sözlerine parti mensuplarına teşekkür ederek başlayan Ali Babacan, “Altılı Masa birlikteliğinin başladığı ilk günden seçim gününe kadar yaptığımız tüm çalışmalar; tarihin bizim üzerimize yüklediği sorumluluktu. Biz tarihin doğru tarafında yer aldık. Başaramadık. Evet, vatandaşlarımızın çoğunluğunun onayını alamadık. Talihsiz tartışmalar, tekil hırslar ve anlamsız kavgalar yüzünden vatandaşlarımız; Millet İttifakı’nın bu ülkeyi uyumlu bir şekilde yönetebileceğine inanmadı. İttifak doğruydu arkadaşlar. Yanlış olan, ittifak ruhunu anlamayanların yaptıklarıydı. Bakmayın şimdi masaya laf edenlere, bakmayın o masayı ağır ithamlarla suçlayanlara. Küçük hesaplarının peşinde koşanlar bizi anlayamaz. Siyasette ‘kaybetmek’, siyaseti sadece koltuk peşinde koşmaktan ibaret zannedenlerin kullandığı bir kavramdır. Türkiye’de ilk kez; mahalleler arası duvarları yıkacak bir yönetim modeli hedefledik. Kendisini tanımlarken, ‘muhafazakarım’ veya ‘sekülerim’ diyenlerin, ‘Atatürkçüyüm, milliyetçiyim, sosyal demokratım, liberalim’ diyenlerin bir arada olacağı bir ülke tasavvuru ile çalıştık. O yüzden şimdi televizyon ekranlarında, ittifak ruhunu anlamadan, kendi küçük hesaplarının peşinde koşanlar bizleri anlayamaz arkadaşlar” dedi.

7-2-43

SABRIN SONU SELAMET

Ali Babacan’ın konuşmasındaki bir diğer başlık göç meselesiydi. İktidarın bir göç politikası olmadığını, rastgele dağıtılan vatandaşlıkların ise sorunu gittikçe derinleştirdiğini söyleyen Babacan, “Kimin neye göre vatandaş olduğu belli değili

Suçlunun, suçsuzun kim olduğunun İçişleri Bakanına göre değiştiğini ifade eden Babacan, Türkiye’nin çetelerin, mafyanın, uyuşturucu şebekelerinin cirit attığı bir yer haline geldiğini söyledi. DEVA Lideri “Bunlar, milliyetçilik, millilik, yerlilik gibi kavramların arkasına sığınıp her türlü haksızlığı, hukuksuzluğu yapıyorlar” derken Türkiye’nin zulüm karşısında asla boyun eğmeyeceğini, sadece sabredeceğini; sabrın sonunun ise selamet olduğunu ifade etti.

7-1-44

KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi

Ali Babacan Tüzük Kongresi’nde merakla beklenen yerel seçim kararını da açıkladı. “Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılına hep beraber damgamızı vuracağız” diyen Babacan, “İl ve ilçe başkanlıklarımızdan gelen değerlendirmeleri de dikkate alarak DEVA Partisi, önümüzdeki yerel seçimlerde, tüm ülke sathında kendi ismiyle, kendi amblemiyle, kendi adaylarıyla seçime girme kararı almıştır. Çok hızlı bir şekilde adaylarımızı belirleyip kampanyamıza başlayacağız” dedi  “’Yenildiğinizde’ değil ‘vazgeçtiğinizde’ kaybedersiniz” diyen Ali Babacan’ın “Ve biz vazgeçmiyoruz! Tekrar tekrar altını çiziyorum: Ülkemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Milletimizle beraber yan yana mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye’den asla vazgeçmeyeceğiz.”