YKS Derslerin Katsayıları 2023 YKS’de her sorunun katsayısı farklı mı YKS Derslerin Katsayıları 2023 YKS’de her sorunun katsayısı farklı mı

Gluten, gün içerisinde tükettiğimiz çoğu tahıl, arpa, çavdar, ekmek ve makarnada bulunan bir proteindir. glüten hassasiyeti olan kişilerin, glutensiz beslenmeye özen göstermesi gerekir. Gluten hassasiyeti, gluten içeren besinlerin tüketiminden sonra vücutta çeşitli rahatsızlıklarla kendini gösterebilir. Çölyak hastaları, glütene karşı hassasiyeti olan kişilerdir. Glutenin ince bağırsağa zarar vermesinden dolayı vücutta, çeşitli reaksiyonlarla ortaya çıkar. Bu tarz hassasiyetlere ve rahatsızlıklara sahip kişilerin kesinlikle glütensiz ürünlerden oluşan özel bir yemek listesi yapması gerekir. Günümüzde bu rahatsızlıklardan ve hassasiyetten mustarip kişiler için glutensiz ürünler üretilmektedir.

Epi’s Bakery, glutensiz ve doğal ürünleriyle öne çıkan markalardandır. Ürünlerinin içerisinde herhangi katkı maddesi bulunmamaktadır. Glutensiz birçok ürünü zahmetsiz bir şekilde size sunan bu marka ile sizde glutensiz ürünlere daha rahat ulaşabilirsiniz.

Gluten hassasiyeti olanlar nasıl beslenmeli?

Günümüzde birçok işlenmiş gıdalarda ve paketli ürünlerde glüten bulunmaktadır. Gluten hassasiyeti bulunan kişilerin, bu ürünlerden uzak durması gerekir. Gluten vücutta şişkinliğe, gaza, bağırsak sağlığında düzensizliğe, karın ağrısına sebep olabilir. Glüteni vücut bir protein olarak tanımadığında, bağırsaklara zarar verir. Bunda dolayı gluten hassasiyeti ortaya çıkar. Özellikle çölyak hastaları, gluten tüketimine dikkat etmezse, kalıca sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Çölyak veya glüten hassasiyeti olan kişiler, gün içerisinde sebze ağırlıklı, glutensiz besinleri tercih etmelidir. Epi’s Bakery, glutensiz birçok ürünleri sizlere sunmaktadır. Ürün çeşitliliği bir hayli fazla olan Epi’s Bakery, glutensiz ekmekler ve glutensiz atıştırmalıklar alanında öne çıkan bir markadır.

Gluten vücutta farklı reaksiyonlarla ortaya çıktığını söylemiştik. Bu reaksiyonlar arasında halsizlik ve yorgunluk, ayırt edilmesi zor olanlarıdır. Bazı gluten hassasiyeti olan kişilerin, özel testlerden geçmediği sürece, gluten hassasiyetinin fark etmesi mümkün değildir. Sizin de bu yönde şüpheniz veya şikâyetleriniz varsa mutlaka bir doktora danışmanız gerekir.

Glutensiz ekmek ve atıştırmalıklar

Epi’s Bakery, hiçbir katkı maddesi içermeyen glutensiz ekmek ve atıştırmalıkları, çölyak hataları ve gluten hassasiyeti olan kişiler için, özel üretilmiştir. glüten hassasiyetine sahip olup, ekmek ve atıştırmalıklardan vazgeçemiyorsanız; Epi’s bakery’in glutensiz ürünlerini tüketebilirsiniz. Bu sayede vücutta oluşabilecek reaksiyonların önüne geçersiniz.