AK Parti mesajı aldı! AK Parti mesajı aldı!

Projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Selçuklu Belediyesi, eğitim alanında projelendirdiği Güzel Sanatlar Lisesi’yle, alanında Türkiye’de en kapsamlısını Parsana Mahallesi’ne inşa ediyor. 2024 yılı sonunda tamamlanması planlanan 10 bin 855 metrekare inşaat alanında çalışmalar devam ederken, Güzel Sanatlar Lisesi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte öğrenciler 4 yıl boyunca eğitim alırken; aynı zamanda sanatsal eğitim programlarıyla kendilerini geliştirecek. Yapımı devam eden Güzel Sanatlar Lisesi, 16 adet kültür dersliği, 2 adet labaratuvar,11 adet atölye, 7 adet müzik dersliği, 34 adet bireysel çalışma odası, kütüphane, kantin, çok amaçlı salon, sergi alanı, müze, 450 kişilik konferans salonu ve fuaye alanından oluşacak.

1699872156

GENÇLERİN DÜNYASINA IŞIK; TÜRKİYE TARİHİNE KATKI!

Projelerle Konya’ya değer katarken Türkiye’de de alanında ilk ve tek projeleri geliştiren Selçuklu Belediyesi’nin eğitim alanındaki çalışmaları sürüyor. Lise öğrencilerinin genel eğitimlerle birlikte özel yetenek gerektiren alanlarda da gelişimine katkı sunacak Güzel Sanatlar Lisesi’nin yapımı devam ediyor. Öğrencilerin içindeki cevheri ortaya çıkaracak olan lisede verilecek olan kültürel eğitimler, gençlerin eğitim, kültür ve sanat dünyasına ışık olurken; öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar da Türkiye kültür ve sanat hayatına büyük katkı sunacak. Mimari görünüşü ve iç dizaynıyla Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir eser ortaya koyan Selçuklu Belediyesi, ilçedeki bu çalışmasıyla gençlerin önünü açarak eğitim, kültür ve sanat alanında gençlere imkân sunacak.

GENÇLERİN KÜLTÜR VE SANATA OLAN İLGİSİ, LİSEYLE BİRLİKTE YÜKSELECEK

Gençlerin her alanda var olan imkanlarına yenilerine ekleyerek her zaman ‘daha güzel bir Selçuklu’ düsturuyla yola devam eden Selçuklu Belediyesi, bu inançla eğitim, spor, kültür ve sanata verdiği değerle yeni yapılar inşa etmeye; yeni projeler üretmeye devam ediyor. Projeleriyle her yaş grubunun kendine göre yeni keşifler yapabileceği mekanlar, Selçuklu’da yükselirken, lise öğrencilerinin kültür ve sanata olan ilgisi de yapımı devam eden liseyle birlikte yükselecek! Toplam maliyeti 237 milyon liraya mal olan lise, içerisindeki donatılar ile Türkiye’ye örnek olacak bir proje niteliğinde. Her türlü teknolojik alt yapıya sahip olacak olan okul tamamlandığında öğrencilere 4 yıl boyunca akademik ve kültürel anlamda yoğun sanat programları ile eğitimler verilecek.

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMI GÜZEL SANATLAR LİSESİ OLACAK

Parsana Mahallesi’ne inşa edilen Güzel Sanatlar Lisesi, tamamlanmasıyla birlikte Konya’da da büyük bir eksiği gidermiş olacak. Selçuklu Belediyesi tarafından yapımı gerçekleşen lise, gençlerin yeteneklerini sergilerken geliştirmelerine olanak tanırken yalnızca Selçuklu ilçe sınırları için değil; Konya’daki lise çağındaki tüm öğrenciler için büyük bir şans olacak. Yapımı devam eden okul, içerdiği donatı ve teknolojik altyapısıyla aynı zamanda ‘Türkiye’nin enleri’ arasında birinci sıraya yerleşerek Türkiye’nin en kapsamlı güzel sanatlar lisesi olmuş olacak.

GENÇLERE VERDİĞİ DEĞERLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

Türkiye’nin en fazla sayıda kütüphane ve üyesine sahip olmasının yanı sıra diğer eğitim faaliyetleriyle de gençlere verdiği değeri her zaman hissettiren Selçuklu Belediyesi, gençlere yönelik maddi destek, merkezler, kütüphane ve diğer eğitim projeleriyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda ilçede bulunan üniversiteler dolayısıyla Konya’da en çok öğrencinin barındığı ilçe olan Selçuklu’da yapılan her projede öğrencilerin de düşünülmesi, gençlerin yüzünde de tebessüme yol açıyor. Bu kapsamda yürütülen projeler, Türkiye genelinde d örnek teşkil ediyor.

HACER CEYLAN

Editör: Tuba Kaya