İsrail, 17 yıldır hukuksuz bir şekilde Gazze'yi abluka altında tutuyor ve 7 Ekim'den beri vahşi saldırılarını sürdürüyor. 200 günü aşkın süredir devam eden bu saldırılar insanlık vicdanında derin bir yara açıyor. Ayrıca İsrail, insani yardım malzemelerinin bölgeye ulaştırılmasını çeşitli yollarla engelliyor ve halkın içinde bulunduğu zorlu koşulları daha da ağırlaştırarak mücadelelerini kırmaya çalışıyor. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, ablukayı delmek ve Gazze halkına insani yardım malzemelerini deniz yoluyla ulaştırmak amacıyla Özgürlük Filosunu yola çıkarıyor. Uluslararası arenanın desteklediği Filo, dünyanın çeşitli yerlerinden aktivistlerin katılımı ile demir alacak ve insanlığın ortak çağrısını gür bir sesle Akdeniz’de duyuracak.

Işjijlkilki

KAYALIPARK’TA NÖBET TUTUYORLAR

 Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi, Türkiye'de de Özgürlük Filosu'na destek vermek için yürüyüşler, oturma eylemleri ve nöbet organizasyonları düzenlenmeye başlandı. Konya, bu desteklerden biri olarak şehrin en işlek yerlerinden biri olan Kayalıpark'ta nöbet tutmaya başladı. İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi'nin düzenlediği bu nöbetler, gençlerin yoğun katılımı ve çeşitli etkinlik ve söyleşiler ile devam ediyor.

Nmvcmvbcnömbvmövn

HERKES DAVETLİ

Konya'da bıçaklı kavga güvenlik kamerasında! Konya'da bıçaklı kavga güvenlik kamerasında!

Özgürlük Filosunun yardımları Gazze halkına ulaştırmaktan daha büyük bir misyonla yol alacağını ifade eden Konya Şubesi, halkın bu tür çalışmalara destek vermesinin, zulmün gündemde kalmasını sağlayıcı ve kamuoyunu harekete geçirici bir etkisi olduğuna inanıyor. Vicdan sahibi tüm Konya halkını ise nöbetlerine bekliyor. 

Kaynak: HABER MERKEZİ