Süper Lig’de 13. hafta heyecanı başlıyor. Teknik Direktör İlhan Palut, yönetiminde çalışmalarını sürdüren Anadolu Kartalı Konyaspor, Trabzonspor deplasmanından galip gelmenin hesaplarını yapıyor. Geriye kalan haftalarda 20 puan toplayan ve bazı maçları elinden kaçıran Yeşil Beyazlılar, 4 maçtır kazanamama serisine son vermek istiyor. Avrupa yorgunu olacak olan Trabzonspor’un bu zaafından faydalanmak isteyen Konyaspor, cesur bir futbol ortaya koymak istiyor.

Oyuncuları ile görüşme halinde olduğunu açıklayan ve hiçbir oyuncuya sırtını dönmediğini kaydeden Palut, forvetleri ile de birebir ilgileniyor. Konyaspor’un elinde hücum anlamında Muhammet Demir, Uche Ikpeazu ve Mame Diouf gibi önemli yıldızlar bulunuyor. Futbolcularından daha üst düzey performans beklediklerini ve reaksiyon vermeleri gerektiğini kaydeden Paluti forvetlerinden gol yada goller bekliyor.

‘UCHE 1 ASİST YAPTI’

Geriye kalan haftalarda en az forma şansı elde eden forvet oyuncularından biri ise takımın güçlü forveti Uche Ikpeazu oldu. Ugandalı forvet ligde 8 maça çıkmasına rağmen sonradan oyuna dahil olması nedeniyle sadece 65 dakika sahada kalabildi. Uche az süre almasına rağmen 1 asist yapmayı başardı.

‘MAME DİOUF 1 GOL ATTI’

Arda Güler yine sakatlandı Arda Güler yine sakatlandı

Takımla birlikte kamp yapmayan ve sonradan dahil olan Mame Diouf ise geriye kalan haftalarda 7 maçta görev yaptı. Uche Ikpeazu’ya göre daha fazla sahada kalan Mame Diouf, toplam 172 dakika sahada kaldı. 34 yaşındaki Senegalli forvet oyuncusu Konyaspor forması altında 1 asist yaptı.

‘EN ÇOK DEMİR SKOR SAĞLADI’

Diğer oyunculara göre en çok skor üreten isim Muhammet Demir oldu. Demir son haftalarda gol orucuna girmesine rağmen ligde 4 gol atmayı başardı. Avrupa arenasında da 1 asist yapıp, 1 gol atan tecrübeli yıldız toplam 5 gole imza atan isim oldu. Teknik Direktör İlhan Palut, oyuncularından özellikle hücum ağırlıklı bir futbol oynamasını ve skor üretmesini istiyor. Palut’un bu konuda oyuncularını motive ediyor.

SAMET AKTAŞ