Karatay Belediyesi, İsrail’in Filistin’e karşı işlediği zulümleri gündemde tutmaya ve Gazze halkının yanında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadim Kudüs Çalışma Grubu, Filistinli akademisyen Dr. Nihad Abunasser’ı Karataylılarla buluşturdu.

FİLİSTİNLİ AKADEMİSYEN, GAZZE’DEKİ DRAMIN BOYUTLARINI ANLATTI

Karatay Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’ndeki konferansta Dr. Nihad Abunasser, Gazze’deki insani dramın boyutlarını ve yaşanan zorlukları ayrıntılı bir şekilde aktardı. İsrail'in bombardımanlarının sivil halk üzerindeki yıkıcı etkilerini vurgulayan Abunasser, bölgedeki sağlık hizmetlerinin yetersizliği, su ve elektrik kesintileri gibi en temel insani ihtiyaçların da karşılanmasında yaşanan zorlukları dile getirdi.

Konferans (4)-1

ULUSLARARASI TOPLUM DAHA ÇOK İLGİ GÖSTERMELİ

Dr. Nihad Abunasser, “Her gün şehitlerimiz var. Oradaki insanlar savaşın etkisinde, Gazze’deki insanlar da soykırımın pençesinde” diyerek uluslararası toplumun Gazze'deki duruma daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini belirtti. 1 aydır Gazze’ye yardım ulaşamadığının altını çizen Abunasser, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kuruluşların Gazze'ye acil insani yardım göndermesinin önemini vurguladı.

GAZZE’Yİ YALNIZ BIRAKMAYALIM

Filistin halkının direniş ve dayanışma ruhuna dikkat çeken Filistinli akademisyen Dr. Nihad Abunasser, Gazze’deki durumun düzelmesi için atılması gereken adımları da paylaştı. Ateşkesin sağlanması, insani yardım koridorlarının açılması ve Gazze’ye yönelik ablukaların kaldırılması gibi önlemler üzerinde durdu. Abunasser, tüm Müslümanları Gazze halkına destek olmaya ve farkındalık oluşturmaya davet etti.

Hüda Par’dan KGC'ye ziyaret Hüda Par’dan KGC'ye ziyaret

Konferans (2)-1

Kaynak: HABER MERKEZİ