Yapımcılığını Zeki Sincar ve Adem Sincar'ın üstlendiği Zeki Sincar Production ve Meda Film’in ortak yapımı olan ve son yılların en iddialı yerli korku filmlerinden biri olmaya aday gösterilen AMMON ‘Cehennemden Gelen Öfke’  filminin senaristliğini ve yönetmenliğini aslen Ereğlili olan Celal Demirtaş yaptı.

Müze Meram'a yoğun ilgi sürüyor Müze Meram'a yoğun ilgi sürüyor

Muhteşem bir oyuncu kadrosuyla dikkat çeken AMMON filmi kadrosunda başrolde ünlü Tiktok Fenomeni Mehmet Cula’nın yanı sıra Güldemet Durukan, Fırat Tosun, Poyraz Sincar ve Adem Sincar da yer alıyor.

Daha öncede yazdığı şiir kitabıyla gündem olan filmin genç ve yetenekli yönetmeni Celal Demirtaş ise böyle bir senaryonun Türkiye'de daha gerçekleşmediğini iddia etti. AMMON'un konusu ile de dikkat çekeceğini ifade eden Demirtaş, "Güzel bir kadro ile güzel bir iş çıkardık" dedi.

Oyunculardan Mehmet Cula, Güldemet Durukan ve Fırat Tosun ise iyi bir yönetmen ile kendilerine sunulan fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını söyleyerek, "Başrol projesi olarak korku filmi izleyicilerinin gönlünde yer edeceğimizi umuyoruz.” Dedi. 

Ereğli’nin sinema yönünden zayıf kaldığını belirten yönetmen Celal Demirtaş başta Ereğli Belediyesi ve STK’ların destek verdikleri takdirde Ereğli’de de bu güzel ilçeninde tanıtımına katkı sağlayacak ve Türkiye genelinde ses getirecek projelerinin olduğunu ifade etti.
Son olarak tüm hemşehrilerini sinema salonlarına davet eden yönetmen Celal Demirtaş kendisine destek olan herkese ayrıca teşekkür etti.

Muhabir: İBRAHİM BÜYÜKHARBUT