Ereğli Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan sinek ve haşerelerle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Vatandaşların sağlığı için çevre hijyenini sağlamak ve verdikleri rahatsızlığı en aza indirmek amacıyla gerçekleştirilen bu çalışmalar, şehrin tüm bölgelerinde etkin bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Konya'da dinlenme tesisinde yangın! Konya'da dinlenme tesisinde yangın!

Gülbahçe Mah. 2

Belediye ekipleri; özellikle larvaların oluştuğu akar, dere ve göletlerde, parklarda, kamusal alanlarda, çöp konteynerlerinin bulunduğu bölgelerde, şehrin tüm caddelerinde ve sokaklarında ilaçlama faaliyetlerini titizlikle sürdürüyor. İlaçlama çalışmaları, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden yapılıyor.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 08.27.53 (2)

Ereğli Belediye Başkanı Umut Akpınar konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Hemşehrilerimizin sağlığı bizim için ön planda. Sinek ve haşerelerin oluşturabileceği sağlık risklerini ve verdiği rahatsızlığı minimize etmek adına ilaçlama çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sinek ve haşerelerle mücadelemizde siz değerli vatandaşlarımızın da gerekli hassasiyeti göstererek bizlere destek olacağınızı biliyor ve şimdiden duyarlılığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Vatandaşlar da belediyenin bu önleyici çalışmalarından memnuniyetlerini dile getirerek, sağlıklı bir çevre için belediyenin gayretlerini takdir ettiklerini belirtiyorlar.

Kaynak: HABER MERKEZİ