Gazze’de toplu cesetler çıkıyor! Gazze’de toplu cesetler çıkıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 yerel seçimlerinin ardından önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerinde gerekli mesajları aldıklarına işaret etti. Seçimlerde demokrasinin önemine dikkat çeken Erdoğan, “31 Mart seçimlerini demokrasimize yakışır bir şekilde tamamladık. Türk demokrasisi bir kez daha kendini ispatlamış oldu. Milletin iradesi sandıkta tecelli eder. Millet siyasetçiye mesajını sandıkta iletir. Milletin kararını hiçbir baskı ve dayatmaya alınamaz. Dik duracağız. Dikleşmeyeceğiz. 31 Mart bizim için bir bitiş değil, aslında bir dönem noktasıdır. 31 Mart seçimleri Türk milleti sandığı vesile kılarak mesajını ulaştırmıştır. Bu seçimin galibi öncelikle demokrasidir. Milli iradedir. 85 milyonun tamamı olmuştur. Kazanan millet olmuştur” dedi.

ASIL KAZANAN İSE MİLLET

Seçimde kaybedenin olmadığını dile getiren Erdoğan, asıl kazanın ise demokrasi ve millet olduğunu vurgulayarak, “Demokratik haklarını kullanan herkes kazanmıştır. Bende deliler gibi aşığım sizlere. Bu yolu beraber yürüyeceğiz. İradesini sandığa yansıtan tüm vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Sandık kurullarımıza bu saate kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Son 22 yılda 18 sandık imtihanını başardık. Bundan sonrada başararak yolumuza devam edeceğiz. Ben sizlere inanıyorum. Biz kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Yerel seçim imtihanından umduğumuz neticeyi alamadık. Bu seçim sınav seçimine yoğun bir şekilde hazırlandık. Gece gündüz sahadaydık. Uyum içerisinde olağan üstü çalıştı emek verdi. 52 farklı şehrimizi ziyaret ettim. Mitingler yaptık. Halkımla bütünleştim. Her olanda bir hayır vardır. Şimdiye kadar milletimizin iradesini hep takdir ettik” diye konuştu.

MİLLETİN İRADESİNE SAYGI DUYDUK

Erdoğan sözlerinin devamında ise şu ifadelere yer verdi, “Milletimizin iradesine hep saygı duyduk. Bizde hükümet olarak milletimizin oyuyla seçilmişleri desteklemeye devam edeceğiz. Sandıklar kapanmış ve milletimiz kararını vermiştir. Bizde 31 Mart seçimlerini analiz edeceğiz. Öz eleştirimizi cesaretle yapacağız. Yerel bazda gerilemenin sebebini elbette masaya yatıracağız. Gerekli adımları atacağız. Her zamankinden daha fazla çalışacağız. Milletin iradesini koruyacağız. Yanlışlarımızı düzelteceğiz. Doğrularımızı artıracağız. Hatalarımızı telafi edeceğiz. Önümüzde 4,5 yıllık bir süreç var. Bu dönemi heba edemeyiz. İktidarda 21 yılı tamamladık ve sorumluluklarımızın farkındayız. Ekonomine orta vadeli programını kararlılıkla uygulayacağız”,

REFAH SEVİYESİ YÜKSELECEK

Ülkenin huzur ve güvenliği için mücadele ettiklerini kaydeden Erdoğan, “Başarılı operasyonlarımız sayesinde terör örgütlerine darbelerimizi elbette indireceğiz. Sınırlarımızda teröristan kurulmasına izin vermeyeceğiz. FETÖ’culara fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizi güçlendirmek için hamlelerimizi devam ettireceğiz. Kardeşlerim milletimize söz veriyoruz. 85 milyonun tamamının refah seviyesini yükselteceğiz. Zalimlerin karşısında dik duracağız. Gerçek belediyecilik vizyonunu hayata geçirmeye devam edeceğiz. Gönülleri kazanmanın yollarını arayacağız. Bugün bir kez daha durmak yok, yola devam diyoruz. Aşk ile koşan, insanı yaşat ki, devlet yaşasın. Rabbim yolumuzu açık etsin diyorum. 31 Mart seçim sonuçlarının ülkemiz ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız”

SAMET AKTAŞ

Editör: Samet Aktaş