Sosyal medya devi Twitter'ı satın alıp, ardından adını X olarak değiştiren Elon Musk, bu kez de gözünü canlı yayınlara dikti.

Ünlü milyarder bugüne kadar X'te köklü değişiklikler yaparken, bu uygulama için en büyük mottosu da 'her şey için bir uygulama'. Yani Musk, X'te canlı yayından iş ilanına kadar her şeyin yapılmasını amaçlıyor ve bu hedefinde de basamakları adım adım çıkıyor.

MUSK, X'TE VİDEO OYUN AKIŞINI TEST ETTİ

Elon Musk sosyal medya hesabından Blizzard'ın Diablo IV oyununu oynadığı anları canlı olarak yayınladı. Bu yayın ile Musk, X için test edilen video oyun yayınlama özelliğini de göstermiş oldu.

X kısa bir süre önce kullanıcıların platformda canlı video yayını yapmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği tanıttı. Şirket şimdi de Twitch'e benzer bir video oyunu yayınlama özelliğini test ediyor.

ASELSAN üretimde çıtayı aştı! ASELSAN üretimde çıtayı aştı!

Bu yılın Haziran ayının başlarında Musk, X'in yayıncılar için bir niş oluşturmayı düşündüğünü ima etmişti. Twitch kısa süre önce markalı içerikten para kazanan yayıncıları doğrudan etkileyen yeni kurallar getirdi. Bunun ardından birçok oyuncu yayın yapmayı bıraktı ve alternatiflere yöneldi.

X, ise eğer testler başarıyla gerçekleşirse ilerleyen günlerde Twitch'e büyük alternatif olabilir. Yayıncılar artık oyunlarını X üzerinden paylaşarak yeni bir dönemi başlatabilir.

Kaynak : X- Twitter