Beşiktaş'ın Antalya kampı iptal edild Beşiktaş'ın Antalya kampı iptal edild

Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, önemli açıklamalarda bulundu. Konyaspor’un güçlü bir kadrosu olduğunu dile getiren Özgökçen, ligde üst sıraları hedeflediklerini ifade ederek, “İlk 5 haftada mağlup olmadan ve gol yemeden yolumuza devam ediyoruz. Göz dolduran bir istatistik yakaladık. Şuan için konuşmak erken tabi. 36 haftanın sonunda konuşmak lazım. İlk 5 haftada gol yemeden, mağlup olmadan tamamlamak güzel bir olgu. Gol de yiyeceğiz, mağlup da olacağız ama önemli olan takım oyun ve bütünlüğünü bozmadan sezon sonunu başarıyla tamamlayabilmek. Şuan için takımda önemli bir birlik beraberlik var” dedi.

‘MALİ DİSİPLİNİ BOZAMAYIZ’

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına erken başladıklarını ve bunun faydasını gördüklerini kaydeden Özgökçen, “Bunun faydasını önümüzdeki günler daha da fazla göreceğiz. Takımın birbirine alışması, diğer takımlara göre daha önde olacaktır. İnşallah uyum sağlandığında Konyaspor çok daha iyi yerlere gelecektir. Transferde ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayız. Mali durumu ve bütçemizi bilerek hareket etmek gerekiyor. Mali disiplini bozmamalıyız. Bu şekilde transfer yapıyoruz. Başka takımlar farklı yapabilir. Transferde önemli olan çok para harcamadan yıldızlaşacak oyuncuları ortaya çıkarabilmektir. Temel gayemiz ve hedefimiz de budur. Yönetim olarak kulübün menfaatleri doğrultusunda ilerliyoruz” diye konuştu.

‘ÜST SIRALAR HEDEFLİYORUZ’

Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, geçen sene başarılı bir performans sergilediklerini ifade etti. Aynı başarıyı tekrar yakalayabilecek güce sahip olduklarını kaydeden Özgökçen, “Geçtiğimiz sezon başarılı bir grafik çizdik. Ligi üçüncü sırada bitirdik. Önemli olan yeni başarılar elde etmek. Bu yıl da üst sıralarda tamamlama hedefimiz var. İnşallah bu şekilde tamamlarız. Konyaspor, şampiyonluk olasılığı içinde yer alıyor. 'Merdiveni, basamağı yavaş yavaş çıkacağız' dediysek de Konyaspor elbet bir gün şampiyon olacak. Bu, bize veya başkasına nasip olur hiç önemli değil. Kulüp olarak en tepede yer alabilmek önemli bir olgu. İnşallah bir gün şampiyonluk kupasını kaldıracağız” şeklinde konuştu.

‘ZEMİN İÇİN ÜMRANİYESPOR MAÇINI İŞARET ETTİ’

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda zemin yenileme çalışmalarının devam ettiğini kaydeden ve çimlerin serildiğin hatırlatan Başkan Özgökçen, “Hummalı bir çalışma içerisine girdik. Bir an önce hızlı çalışıp stadımıza yeniden kavuşmayı arzuluyoruz. İnşallah bir aksilik çıkmadığı takdirde Ümraniyespor maçıyla seyircimizle buluşacağız. Şu anda tam halı görünümünde düzgün bir zemin var. Konyaspor, pas yapan bir takım. Bu zeminde çok daha güzel ve seyir zevki yüksek maçlar oynanacaktır. Galip gelecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

SPOR SERVİSİ