Konya’da yağmur ve şükür duası Konya’da yağmur ve şükür duası

Konya Eczacı Odası, bu yıl da anneleri unutmadı. Anneler Günü ve bilimsel eczacılığın 185. yıl dönümü dolayısıyla bir otelde gerçekleşen organizasyona çok sayıda eczacı, aileleriyle birlikte katılırken; İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya Eczacı Odası Başkanı Uzm. Eczacı Ahmet Hakan Koru, Türk Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Ali Erdem, Konya protokolü ve oda başkanları, Bursa Eczacılar Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri da programda yer aldı. Programda eczacılık mesleğinin önemine dikkat çekilirken meslekte 25,40 ve 50. yılını dolduran eczacılara da plaket takdim edildi.

‘HİÇBİR KARŞILIK YOK’

Anneler Günü dolayısıyla anneliğin önemine vurgu yaparak tüm kadınların anneler gününü kutlayan Konya Eczacı Odası Başkanı Uzm. Eczacı Ahmet Hakan Koru, anneliğin getirmiş olduğu fedakarlığın hiçbir karşılığının olamayacağı vurgusunda bulunarak, “Bu kutsal görevin hiçbir karşılık yok! Bu yüzden tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın günlerini kutluyorum.” dedi.

‘MESLEĞİMİZ, TOPLUMUN SİGORTASI’

Aynı zamanda Eczacılar Günü olarak kutlanan 14 Mayıs ve bilimsel eczacılığın 185. yıl dönümü dolayısıyla eczacılık mesleğinin ne kadar kutsal bir meslek olduğuna işaret eden Koru, ilacın üretiminden vatandaşlara ulaşımına kadar büyük emeği olan meslektaşlarına teşekkür ederek günlerini kutladı. Eczacılık mesleğinin toplumun sigortası olduğuna işaret eden Koru, “Türk Eczacılar Birliği, Eczacılar odaları ve eczacılık fakülteleri, kooperatifleri ile bu alanda yeni projeler yürütmek ve sergilemek için kendimizi korumak, beraberliğimizi sürdürmek zorundayız.” diye konuştu.

Muhabir: HACER CEYLAN