Selçuklu Belediyesi Hatice Hatun Külliyesi Çocuk Mektebinde 4-6 yaş grubunda eğitim alan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan minik öğrenciler sahneledikleri gösteriler ise izleyenlerden büyük beğeni aldı. Selçuklu Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek okul dışı öğrenme ortamlarından biri olan Hatice Hatun Külliyesi Çocuk Mektebinde yıl sonu mezuniyet coşkusu yaşandı. Selçuklu Belediyesi ve Konya İl ve Selçuklu İlçe Müftülüğü iş birliği ile yıl boyunca yürütülen birçok etkinlik ve atölye çalışmalarını başarı ile tamamlayan 140  öğrenci mezun oldu.  Mezuniyet törenine Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular, Konya İl Müftü Vekili Abdullah Yalman, Selçuklu İlçe Müftüsü Bekir Derin, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, öğretmenler, öğrenci velileri ve mahalle sakinleri katıldı. Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programda Çocuk Mektebi İlahi Korosu dinleti sundu. Ömer Halis Arı isimli öğrenci dua şiiri dinletisi ile protokolden tam not aldı. Minik öğrencilerin sahne gösterileri ve protokol konuşmalarının ardından öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediye ve sertifika takdimi gerçekleştirildi.

2-7-19

“TÜRKİYE YÜZYILINI İNŞA ETMEK BURALARDAN BAŞLAR”

Dört altı yaşa yönelik Kuran Kursu hizmetinde 10. Yılı yaşadıklarını ifade eden Selçuklu İlçe Müftüsü Bekir Derin, “Gerçekten bugün her birimizin yüreklerinin coştuğu, gözlerinin pırıl pırıl olduğu bir anı yaşıyoruz ve Rabbimize şükrediyoruz. Bundan 10 yıl evvel, 15 yıl evvel hayal etsek bugünleri yaşama imkanımız yoktu. Ama 10 yıl evvel 2013 Diyanet İşleri Başkanlığı devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla okul öncesi dediğimiz, bizim 4/6 yaş Kuran Kursu dediğimiz hizmetler başladı ve bugün 10. yılını idrak ediyoruz, kutluyoruz Rabb'imize hamdediyoruz. Az önce yavrularımızı, çocuklarımızı gördük. Şükrettik. Kur'an-ı Kerim'in ifadesiyle o duayı her birimiz her zaman yaparız”  şeklinde konuştu.

2-6-21

 “BU KURUMLARIMIZIN YAPILMASINDA VE YÜRÜTÜLMESİNDE EMEK SARF EDENLERDEN TÜM DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Öğrenci Sempozyumu'na başvurular başladı Öğrenci Sempozyumu'na başvurular başladı

Çocukların toplumun geleceği olduğunu ifade eden Konya İl Müftü Vekili Abdullah Yalman, “Çocuklar hem şahsi geleceğimiz, hem ailemizin, hem milletimizin hem de ümmetin ve insanlığın geleceğidir. O yüzden çocukların yetiştirilmesi en önemli hedeftir. Çünkü şunu biliyoruz ki bir toplumu ihya etmek isteyen, düzeltmek isteyen kişi, kurum, grup veya kliklerin de ilk hedefi çocuklar ve gençler ve ailedir. Bir toplumu ifsat etmek, bozmak isteyenlerin de en büyük hedefi maalesef çocuklarımız, gençlerimiz ve aile oluyor. O yüzden bu 4/6 yaş kurslarımızda yapılan eğitimler inşallah aile ve çocuklarımıza yönelen dünyadaki görünmeyen zehirlerin panzehiri bir olacaktır” şeklinde konuştu. Programda son olarak söz alan Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular da, “Böyle bir günde aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu külliyenin açılışında burada ben de vardım ki o gün burası bir inşaattı, bitmişti ama buna esas hayat veren, can veren sizleri, hocalarımı, ailelerini ve çok kıymetli talebelerimizi görüyorum. Bundan da son derece gururluyum, mutluyum. İleride Türkiye Yüzyılı’nın kadrolarında yer alacak nesilleri bugünden buralarda yetiştirmek geleceğimize büyük bir ümitle bakmamızı sağlıyor” dedi.

Programda öğretmen ve öğrencilerin birlikte oluşturdukları çalışmalardan oluşan serginin açılışı da gerçekleştirildi. Protokol üyeleri daha sonra sergiyi gezdi.

Program gökyüzüne balonların bırakılması ile son buldu.

HABER MERKEZİ