Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi'nde düzenlenen 'İhracatı Geliştirme Anadolu Buluşmaları Programı'na İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, IGE Genel Müdürü Kasım Akdeniz, Eximbank Pazarlama Direktörü Efkan Bingöl, Eximbank Mevzuat Uyum Yöneticisi Safa Bolat, MÜSİAD Genel Merkez İhracatı Geliştirme Komitesi Başkanı Abdullah Bozatlı ve MÜSİAD Konya Şubesi üyeleri konuk oldu.

'TARIMIN VE SANAYİNİN LOKOMOTİFİ OLMA YOLUDA İLERLİYOR'

MÜSİAD Genel Merkez İhracatı Geliştirme Komitesi Başkanı Abdullah Bozatlı “İhracatı geliştirme komisyonu olarak yeni dönemdeki ilk işimiz Anadolu Buluşmalarıdır. İlk durağımız geçtiğimiz ay Sakarya idi. Bugün ikincisini Konya’da gerçekleştiriyoruz. Çok önemli konulardan ve çok önemli konuklarımızdan faydalanma imkanı bulacağız. Konya tarımın, sanayinin lokomotifi olarak yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Özellikle makine, otomotiv, gıda, ayakkabı sanayisinin öncüsü olan bir ilimiz konumundadır. MÜSİAD Genel Merkez İhracatı Geliştirme Komitesi olarak büyük bir özveri büyük bir gayret ile çalışacağız. En temel hedefimiz üyelerimizin ihracat kapasitesini artırmak hiç ihracat yapmamış üyelerimizin ihracat vizyonunu kazandırabilmek ihracatçı üye sayımızı artırabilmek ihracat yapan üyelerimizin sorunları ile ilgili çözümler üretebilmek olacaktır. Bu programda emeği geçen herkese özellikle Konya şubemize çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

Borsa gelecek dönem için önemli potansiyel taşımayı sürdürüyor Borsa gelecek dönem için önemli potansiyel taşımayı sürdürüyor

3-8-63

'DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLACAKSAK İHRACATA ÖNEM VERMELİYİZ'

İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya "Eğer dünyada söz sahibi olacaksak güçlü olacaksak mutlaka ihracata, büyümeye öncelik vermemiz lazım. Bakanlık olarak hem dünyanın 270 noktasında bulunan ticaret müşavirlerimizle ve ateşelerimizle ve ayrıca kolay ihracat platform yapay zeka destekli ticari istihbarat sağlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki yıl 21-22 Milyar TL ile ihracatçımızın yanında olacağız.” dedi. IGE Genel Müdürü Kasım Akdeniz, “Temel amacımız verdiğimiz kefaretler ile ihracatçının finansmana ulaşımını kolaylaştırmak, maliyet azaltmak, çeşitlendirmek ve sürdürülebilir olmaktır.” dedi.

'İHRACATÇILAR İÇİN KURULMUŞ BİR MARKAYIZ'

Eximbank Pazarlama Direktörü Efkan Bingöl, “Eximbank Türkiye'nin resmi ihracat destek kuruluşu aynı zamanda bir banka. Resmi ihracat destek kuruluşu ne demek biz diğer bankalara göre kredinin ve diğer işlerin zorlaştığı zamanlarda sahneyi biz alırız” ifadelerini kullandı.  Eximbank Mevzuat Uyum Yöneticisi Safa Bolat, “Faizsiz bankacılık İslami bankacılıktır. İslami bankacılık çok eski değildir. 2004 yılında bankacılık sektörüne katılım bankası adı ile devam etmiştir” dedi.

HABER MERKEZİ