Ev ürünlerinde yüksek kaliteli ve uzun ömürlü eşyaların adresi Doğrular Ev Ürünleri Anonim Şirketi, 45’inci yılını programla kutladı. İnsanların hayatını kolaylaştırmaya yönelik ürettiği ütü masasından çamaşır kurutmalığına, merdivenden küçük ev eşyalarına kadar geniş ürün koleksiyonuyla hizmet veren Doğrular, Konya fabrikasında gerçekleşen özel etkinlikle iş dünyasının önde gelen isimlerini ve Doğrular ailesini bir araya getirdi. Vizyonu doğrultusunda ‘insanlığa hizmet’ anlayışıyla 45 yıllık tecrübeyle birleştiren Doğrular, bu anlayışla dünya pazarında sektörün liderleri arasında yer almaya devam ediyor. Program kapsamında şirkette emek veren ve katkı sağlayan personellere, teşekkür plaketi takdim edilirken; şirketten emekli olan 73 yaşındaki emekli bir personele ise ‘İz Bırakanlar’ plaketi sunuldu. Aktif olarak çalışan ve şirkette 10, 20 ve 30 yıl üzerinde hizmet veren 92 personele de teşekkür plaketleri verildi.

1979 YILINDAN BUGÜNE!

Üretim sevgisinin 1979 yılında imalat serüvenine dönüşerek şirketleştiğini belirten Doğrular Ev Ürünleri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğru, zor imkanlarda başlayan imalatın değişim sürecinden bahsetti. Sektörün gerekliliği olarak üretim sektörüne başladıktan 10 yıl sonra ütü masası üretimine de girdiklerini belirten Doğru, “16 yaşımda ticarete, 22 yaşımda ise imalata başlamıştım. Bugün 68 yaşında, aile olarak bu işletmenin başındayız. O günden bu yana süren imalatımız, bugün 60 bin metrekarede devam ediyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

45 YILDA ACI TATLI BİRÇOK ANI!

45. yılı doldurmanın mutluluğunu dile getiren Doğrular Ev Ürünleri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Doğru, 36 yıldır şirketin her kademesinde çalışmış biri olarak şirket kurucularına teşekkür etti. Şirket olarak yaklaşık 800 kişilik bir aile olduklarının altını çizen Doğru, “Şirket bünyesinde her arkadaşımızın ismini bilmesem de acı, tatlı birçok hatıralarımız oldu. Ancak biz biliyoruz ki, yaptığımız her işte memleketimize katkı sunduğumuzu düşünmemiz gerekiyor. Bizimle bu mutluluğu paylaşan Doğrular ailesine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 

Fırtına Kulu’da hasara neden oldu Fırtına Kulu’da hasara neden oldu

‘BAŞARIYI HEP BİRLİKTE YAKALADIK’

Böyle bir programlar personelle biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bilal Doğru ise Meram Sanayi’de 45 metrekarelik dükkânda başlayan ticaretin, bugün birçok kişiye istihdam sağlayan bir şirket oluşundan bahsetti. 45 yıllık emekle bugün Doğrular bünyesinde yaptıkları işlerden bahseden Doğru, “800 kişiye istihdam sağlarken ülkemizin ihtiyacı olan ihracatı da 95’e yakın ülkeye yaparak aynı zamanda döviz girdisini de sağlamış olduk. Ancak bunları tek başımıza değil; tüm personellerimizle ve Rusya’da da bulunan 250 personelimizle birlikte başardık. Allah hepinizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

Muhabir: HACER CEYLAN