Konya’da 24-26 Mayıs günlerinde Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) 3. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi ve Sergisi gerçekleşti. Kongreden öğrenciler ve çok sayıda katılımcı memnun ayrıldı. Diş Hekimlerinin, öğrencilerin bir araya geldiği ve sektöre büyük katkıları olan kongreye bin 500 kişi katılım sağladı. NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Yasin Gönder ise, kongrenin öğrenciler için başka bir dünyaya açılan kapı olduğuna dikkat çekti.

Tarımı ‘kriz’ vurmasın! Tarımı ‘kriz’ vurmasın!

Fr4Grf

KATILIMCILAR KONGREDEN MEMNUN AYRILDI

Doç. Dr. Hakan Yasin Gönder, kongre ve serginin çok güzel geçtiğini belirterek katılım yoğunluğunun çok fazla olduğunu anlattı. 2022 yılında yaptıkları kongreye bin 250 kişi, bu sene ise bin 500 kişinin katıldığını kaydeden Doç. Dr. Gönder, “Kongremizde yaklaşık 36 tane oturum vardı. Oturumların her birinde alanında tanınmış kişiler konuşma yaptı. Hocalarımız, katılımcılarımız, sponsor firmalarımız kongreden çok memnun kaldı. Bizler de memnun kaldık” ifadelerine yer verdi.

 ÖĞRENCİLER BURADA VİZYONLARINI KEŞFETTİLER

Kongre ve sergiye katılım sağlayan 56 sponsorun her birinin İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana ve Konya gibi birçok yerden geldiklerini dile getiren Gönder, “Zaten çok sayıda firma ve öğrenciler arasında bağlantı sağlamak amacımızdı. Bu konuda ciddi anlamda güzel dostluklar kuruldu. Yaklaşık 2-3 hafta önce İstanbul’da çok büyük bir fuarın gerçekleşmesine rağmen 56 sponsorun kongremize katılması da bizim için büyük başarı. Bunların yanında hem Selçuk Üniversitesi’nin hem de Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin öğrencileri kongreden çok memnun kaldı. Çünkü burası onlar için yeni bir dünyaya açılan kapı gibi oldu. Hiçbir şekilde okul hayatıyla dışarı aynı olmadığı  için buraya geldikleri zaman kendilerinin vizyonlarını ve örnek alabilecekleri kişileri tespit edebildiler” şeklinde konuştu.

KONYA BİR KONGRE ŞEHRİNE DÖNÜŞSÜN İSTİYORUM

Kongrelerin Konya’nın tanınırlığı açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Gönder, sözlerine son olarak şunları ekledi: “Birçok hoca, lisans öğrencisinin Konya’ya bakışı bu kongrelerde değişiyor. Çünkü geldiklerinde Konya’yı gezme ve görme imkanı buluyorlar. Sonuç olarak buradaki fırsatları görenler uzmanlık alanında bizi tercih ediyor. Ben de istiyorum ki; Konya’ya böyle zeki insanlar gelsin ve şehrimiz sıralamalarda en üst seviyeye çıksın. İnsanlar, ‘Konya bir kongre şehrine dönüştü’ desin istiyorum.”

Kaynak: TUBA KAYA