Diltaş Eğitim Kurumları, LGS ve YKS’de okul başarısını anlatmak ve dereceye giren öğrencilerini ödüllendirmek için bir basın toplantısı düzenledi. Okul konferans salonunda düzenlenen basın toplantısına çok sayıda davetli katıldı. Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Ayrıca mezun olan öğrencilere ve diğer başarı gösteren öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

 

‘GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ’

İnsan kaynağı problemi işbirliğiyle aşılacak İnsan kaynağı problemi işbirliğiyle aşılacak

Programda konuşan Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci, “Bizler ana sınıfından 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin entelektüel ve insani niteliklerini Atatürk ilkeleri ışığında geliştirerek; öğrencilerimizin üstün ahlaki meziyetler taşıyan, vatan sevgisini her şeyin ötesinde tutan, değerlerini koruyan, kendilerine güvenen ve sorumluluk sahibi bireyler olmaları için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. 2022-2023 dönemiyle birlikte eğitimde 43 yılı geride bırakan DİLTAŞ, bugün de kamuoyunun büyük teveccühüne mazhar olmuştur. 2023- 2024 eğitim öğretim yılının başlamasına henüz 1,5 ay gibi bir süre olmasına rağmen öğrenci sayımız 2.948'e ulaşmıştır. Hepinizin bildiği gibi 8. sınıf öğrencilerimiz 4 Haziran 2023 tarihinde LGS'de, 12. sınıf öğrencilerimiz ise 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde YKS'de ter döktü. Yılların emeğinin karşılığını aldığımız bu sınavlarda öğrencilerimiz gerek LGS'de gerekse YKS'de başta aileleri olmak üzere bizlere büyük bir gurur yaşattı. 8 ve 12. sınıflarımızdaki tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi

 ÖĞRENCİLERİMİZ GELECEĞİMİZİN AYDINLIĞI

Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci de yaptığı konuşmada gerek YKS gerekse LGS'de bu yıl güzel dereceler, bireysel ve kitlesel başarılar elde ettiklerini belirterek konuşmasına şöyle tamamladı:  “LGS 2023'e 1 milyon 30 bin 195 aday başvurmuş fakat katılım oranı yüzde 82 olarak gerçekleşmiştir. Bir başka deyişle sınava yaklaşık 845.000 öğrenci katılmıştır. Bakanlığımız 2018 yılından itibaren uygulanan liselere geçiş sınavlarındaki dereceleri 21, yüzde 1'lik dilimde 41 ve yüzde 2'lik dilimde 57 Diltaşlı öğrencimiz yer almıştır. Sekizinci sınıf yüzdelik dilimlerle duyuruyor. Buna göre; Türkiye yüzde0,1'lik dilimde 6, yüzde 0,5'lik dilimde öğrencilerimizden 34'ü  yüzde 95 ve üzeri, 78'i ise yüzde 90 ve üzeri net yapmıştır. 90 soruda sadece 1 yanlış yapan 5, 2 yanlış yapan 16 ve 3 yanlış yapan 13 öğrencimiz bulunmaktadır. Dün sabah saatlerinde açıklanan YKS 2023 başarılarımızla ilgili detaylar ise şu şekildedir: YKS iki basamaklı bir sınav olup TYT'ye yaklaşık 3 milyon, AYT'ye ise 2 milyon aday katılmıştır. YKS 2023 sonuçlarına göre Türkiye'de ilk 100'de 5, ilk 500'de 10, ilk 1.000'de 15, ilk 2.000'de 24 ve ilk 5.000'de 34 Diltaşlı bulunuyor. 12. sınıf öğrencilerimizden Gökay Temizel "Türkiye 6.Sı", Serra Aygın “Türkiye 11.Sİ”, Burak Çizmecioğlu "Türkiye 39.SU", Mustafa Eren Akbayrak "Türkiye 44.SÜ❞ ve Zeynep Özdur “Türkiye 94.SÜ" olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Bunun yanı sıra 64 sayısal öğrencimiz tıp fakülteleri ve eş değer puanlı fakülteleri tercih edebilecek puanlar elde ederek toplu başarı çıtamızı bir hayli yükseğe taşımıştır. Diltaş Eğitim Kurumları çağın gerektirdiği tüm öğrenme metotları ve araçlarını etkili bir biçimde kullanırken, okul ortamında yarattığımız iklim, öğrencilerimize her açıdan yeterli olmaktadır. Ve bugün DİLTAŞ tertemiz ve başarılarla dolu geçmişiyle 43 yılı geride bırakırken, her yeni yılında ilk günkü hırs ve heyecanını taşıyarak yetiştirdiği cumhuriyetin aydınlık yüzleriyle Türkiye'mizi Büyük  Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne ulaştıracaktır.

Bu vesileyle bu yılki başarı hikâyemizin kahramanlarını, tüm 8 ve 12. sınıf öğrencilerimizi kutluyorum. Evlatları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan velilerimize muhabbetlerimi sunuyorum”

HACER CEYLAN