Anadolu Kartalı TÜMOSAN Konyaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü, Yunus Derebağ, Yenigün Gazetesi Spor Müdürü Samet Aktaş’a önemli açıklamalarda bulundu. Derebağ, Konyaspor’un şehrin en önemli markası olduğunu ve noktada herkesin takıma destek vermesi gerektiğine dikkat çekti. Konya Yenigün Gazetesi olarak, Konyaspor Yönetim Kurulu ve Basın Sözcüsü Yunus Derebağ’ı Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Abdullah Akif Solak, Yenigün Gazetesi İnternet Yaz İşleri Müdürü Fahri Altınok ve Yenigün Gazetesi Spor Müdürü Samet Aktaş olarak, ziyaret ettik. Ziyarette Derebağ, Konyaspor’un menfaatleri doğrultusunda gece gündüz çaba sarf ettiklerini kaydetti.

TARAFTARLARIMIZ İTİCİ GÜÇTÜR

Konyaspor’un önemli bir marka olduğuna değinerek sözlerine başlayan Derebağ, her platformda kulübün hakkını en iyi şekilde savunacaklarını dile getirdi. Daha çok desteğe ihtiyacı olduklarını kaydeden Derebağ, “Şimdi önümüzde Adana Demirspor ile oynayacağımız çok önemli bir maç var. Konyaspor camiası olarak tamamen bu maça odaklandık. Konyaspor’u düzlüğe çıkarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Taraftarlar bizim için önemli bir itici güçtür. Bizler yönetim, camia, taraftar, şehri yöneten insanlar dahil olmak üzere birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız. Başka Konyaspor yok. Birlik olursak, en zor zamanları atlatmamız daha rahat olur. Birlikten, dirlik doğar” dedi.

KONYASPOR’A BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

Konya Store’de indirim kampanyaları düzenlediklerini ve uygun bir şekilde taraftara fiyat sunduklarını aktaran Derebağ, “Taraftarlar bizim her şeyimiz. Öncelikle tüm taraftarlarımızı kalan tüm maçlarımıza davet ediyoruz. Özellikle iç sahada oynayacağımız maçlarda taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Bu yolu hep onlarla birlikte yürümek istiyoruz. Konyaspor’u beraber dertlenmemiz gerek. Konyaspor, bizim her şeyimiz. Bunu bilerek ve düşünerek hareket etmek lazım. Konya Store’de indirimlerimiz oluyor. Uygun fiyatlara Konyaspor ürünlerini taraftarlarımıza temin etmeye çalışıyoruz. Bize verilen her destek son derece önem arz ediyor. Kulübün maddi gelirini artıracak her türlü plan ve projeye kapımız açık. Buradan tüm Konyaspor sevdalılarına sesleniyorum. Gelin Konyaspor’a birlikte sahip çıkalım. Bizler gelip geçiciyiz. Asıl olan ise Konyaspor’dur. Konyaspor’un varlığı bundan sonrada en iyi şekilde sürecektir” diye konuştu.

ÖNCEDEN GELEN BİR SÜREÇ

Gündemde yer alan transfer yasağı ile ilgili konuya açıklık getiren Derebağ, “Yani birisi ortaya bir taş attı konu çok farklı yerlere geldi. Konyaspor’un 3 dönem transfer yasağı aldığına dair iddialar gerçeği yansıtmıyor. Olayın aslını özellikle belirtmek istiyorum. Önceden gelen mahkeme süreci ile ilgili bir durum idi. Daha sonra bu süreç bize ulaştı. Bize artısı yada eksisi olan bir durum değil. Keşke daha önce bazı futbolcular ile anlaşma olsaydı, bu durum bize gelmeseydi. Şuan ki yönetimimiz ile yollarımızı ayırdığımız oyuncular ile karşılıklı anlaşıyoruz. Peki neden böyle yapıyoruz? Çünkü Konyaspor’u ileride bir mahkeme süreci ile karşı karşıya bırakmak istemiyoruz” dedi.

ÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL

Derebağ sözlerinin devamında ise şu sözlere yer verdi, “Transfer yasağı ile ilgili şunu ifade etmek isterim. Eğer biz bu borcu 3 dönem içerisinde ödemezsek, konunun bir üst mahkemeye taşınma ihtimali var. Yani borcu ödediğimiz takdirde bu yasak aniden kalkar. 3 dönem yasak aldık diye bir durum kesinlikle söz konusu değil. Şuan zaten biz gerekli transferlerimizi yaptık. Konyaspor bir marka. Konya’da sanayisi ile güçlü bir şehir. Zaten bu borcu kapatabilecek güce ve potansiyele şehir olarak sahibiz. Konyaspor son zamanlarda bir çıkış yakaladı. Yani maç öncesi ortaya böyle bir şey atılmasını doğru bulmuyoruz. İnsanlar o zaman yanlış algılıyor. Bizler Konyaspor’un dertleriyle dertleniyor, herkesten birlik ve beraberlik adına destek istiyoruz”

SAMET AKTAŞ

İsmail Uyanık, TFF Başkanlığına adaylığını açıkladı İsmail Uyanık, TFF Başkanlığına adaylığını açıkladı

Editör: Samet Aktaş