Konyaspor’da Fenerbahçe maçı hazırlıkları sürüyor. Yeşil beyazlılar Teknik Direktör Ali Çamdalı yönetiminde Koyuncu Grup Kayacık Tesisleri’nde çalışmalarını sürdürüyor. Antrenmanlarda oyuncuların hırslı olması dikkatlerden kaçmazken, idmanı Kulüp Başkanı Ömer Korkmaz ile İkinci Başkan Adem Bulut’da takip etti. Yeşil beyazlılarda yeni Teknik Direktör Ali Çamdalı ile Konyaspor’un başarılı orta saha oyuncusu Steven Nzonzi, Fenerbahçe maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

KONYASPOR 3 PUAN İSTİYOR

Teknik patron Çamdalı, Fenerbahçe’den 3 puan istediklerine işaret etti. Çamdalı, “ Oyuncularım pozitif bir şekilde tamamen bu maça odaklandı. Enerjisi yüksek antrenmanlara olumlu bir katılım sağlıyorlar. Aslında buda bir nevi işimizi kolaylaştırıyor ve motive ediyor. Umarım doğru şekilde hazırlanıp, dersimize çalışıp, Fenerbahçe maçında puan yada puanları almak istiyoruz. Kolay bir maç olmayacağı biliyoruz. Fenerbahçe’nin ne kadar çok puanlara ihtiyacı varsa bizimde o kadar çok puanlara ihtiyacımız var. Yukarda neler oluyor? Açıkçası bu durum bizi hiç ilgilendirmiyor. Çünkü bizim derdimiz Konyaspor’u en hızlı şekilde rahat bir pozisyona sokmak. O yüzden en sıkı şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

SÜREÇ GÖSTERECEK

Oyuncularını motive etmeye çalıştığını anlatan Çamdalı, “En başta istediğimiz şey tabi ki enerjisi yüksek bir takım oluşturmak. Bunun için oyuncuları teşvik etmeye ve enerjiyi pozitif yönde değerlendirmeye çalışıyoruz. Son 3-4 haftada neler değiştirebiliriz ? Bunu süreç gösterecek. Alacağımız her puanlar bizim doğru yolda olduğumuzu gösterecek. Tek dilediğimiz rahat bir pozisyon alabilmek. Muhammet tekrar takıma katıldı. Botateng’te döndü. Bunları ne kadar çabuk kullanabilirsek bizim için o kadar iyi. Takımla beraber çalışıyoruz” diye konuştu:

KONUMUZ BEN DEĞİL, KONYASPOR

Çamdalı sözlerini şöyle tamamladı, “İçinde bulunduğumuz durum açıkçası kolay değil benim içinde. Biz fedakarlığı sadece bugün yapmadık. 6 yıl boyunca futbolcu olarak ta görev aldım. Bunu canı gönülden yaptım. Konu Konyaspor olunca bende akar sular duruyor. Şuan bence konu Ali Çamdalı değil, Konyaspor. Hep birlikte neler yapabiliriz? Ona bakmalıyız. Taraftarlarımız en zor zamanda bize destek verdiler. Bunu yine yapacaklarını düşünüyorum. İnanıyorum ve eminim.

FENERBAHÇE MAÇINDA ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Konyaspor’un başarılı orta saha oyuncusu Steven Nzonzi, Fenerbahçe maçına en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade etti. Nzonzi, “Fenerbahçe maçında elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe şampiyonluğa oynayan bir takım. Bu maçta asla geriye çekilmeyeceğiz. Hocamızın ayrılışı zor bir tecrübe. Bunun gereksinimleri ise verilen yükümlülükleri yapamadığımızdan. Yeni hocamız daha genç, dinamik ve bizimle daha iyi iletişim kurabiliyor. Daha baskın bir özelliği var. Bizde dinamik bir oyun geçici yaptığımızı söyleyebilirim” dedi.

KONYASPOR’DA MUTLUYUM

Sözleşme ile ilgili gelen bir soruya ise Nzonzi, “Konyaspor’dan memnun olduğumu söyleyebilirim. Ailem ve ben burada mutluyuz. Şuan da gelecek sezonu düşünmeden önce önümüzde bitirilmemiş işlerimiz var. Takımızın lig içerisinde durumu belli. Konyaspor olarak ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

TARAFTARLAR İÇİN SİNİR BOZUCU

Nzonzi sözlerini şöyle tamamladı, “İçinde bulunduğumuz durum taraftarlarımız içinde sinir bozucu. Hiçbir oyuncu grubu kötü tezahürat istemez. Çünkü biz gittikten sonrada taraftarlar burada takımlarını desteklemeye devam edecek”

SAMET AKTAŞ

Michy Batshuayi cezalı duruma düştü Michy Batshuayi cezalı duruma düştü

Editör: Samet Aktaş