Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’ya yine müjdelerle geldi. Erdoğan Kılıçarslan Meydanı’nda gerçekleştirdiği mitingde Meram’a da, 500 ünitli Ağız ve Diş Eğitim Araştırma Hastanesi ile 1000 yataklı Meram Şehir Hastanesi’nin müjdesini verdi. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu iki dev yatırım için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.  

Konya toplu ulaşımda örnek olmayı sürdürüyor! Konya toplu ulaşımda örnek olmayı sürdürüyor!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONYA’YA İKİ DEV YATIRIM MÜJDESİ VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzbinlerin coşkuyla izlediği mitinginde Konya’ya müjdeleri peş peşe açıkladı. “Eser ve hizmet siyaseti konusunda elimize su dökebilecek kimseyi tanımıyoruz” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bundan otuz yıl önce belediyelerde başladığımız bu siyasetimizi hükümette de sürdürerek şehirlerimizin her birini eşi benzeri görülmemiş yatırımlara kavuşturduk. Bu anlayışla son 21 yılda Konya’ya 372 milyar liranın üzerinde kamu yatırımı yaptık. İşte bunların bir örneği olarak Konya’ya iki önemli sağlık tesisi daha kazandıracağız. İlki Meram’ın Ateşbaz-ı Veli Mahallesi’nde yapılacak olan 500 ünitli Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Diğeri ise 1000 yatak kapasiteli Meram Millet Bahçesi’nin karşısında bulunan Dutlukır  bölgesinde inşa edilecek Şehir Hastanesi konseptinde hastanedir. Her iki hastanemizde şehrimize şimdiden hayırlı olsun.”

BAŞKAN KAVUŞ; “KONYA’YA HER GELİŞİ AYRI BİR MÜJDE OLAN CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, verdiği iki büyük müjde için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sundu. Bu iki dev yatırımın kazandırılmasıyla ilçenin marka değerine değer katılacağına vurgu yapan Başkan Kavuş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şehrimize her gelişi gerek şehir gerekse bizler için büyük mutluluk ve sevinç kaynağı. Her gelişi ayrı bir güzellik, ayrı bir müjde demek. 31 Mart Yerel Seçimleri için gerçekleştirdiği bu ziyaret Meram için bambaşka bir güzellik oldu. Şehrimize kazandırılacak iki büyük sağlık yatırımı Meram’da inşa edilecek. Ateşbaz-ı Veli Mahallemizde inşa edilecek ve Türkiye’de öncelikle beş ilde yapılması planlanan ve bunlardan biri olan 500 ünitli Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dutlu bölgesine yapılacak 1000 yatak kapasiteli şehir hastanesi konseptindeki yatırım Meram’a değer katacak. Her iki hastane de yatırım programına alında ihale sürecinde. İnşallah en kısa zamanda inşaat süreci başlayacak. Bu iki dev yatırım için ilçem, hemşehrilerim ve şahsım adına Cumhurbaşkanımıza Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve tabi ki bu yatırımların önceki sağlık yatırımlarında olduğu gibi şehrimize ve ilçemize kazandırılmasında büyük pay sahibi olan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya şükranlarımı sunuyorum. Allah her ikisinden de razı olsun”

KAYNAK: BÜLTEN 

Editör: Muhammed Esad Çağla