Kar amacı gütmeyen VideoLAN kuruluşu tarafından geliştirilen VLC Media Player, ücretsiz ve açık kaynak kodlu çoklu medya oynatıcısıdır. Dünyada en çok tercih edilen Windows, Mac OS x, Android, IOS ve Linux işletim sistemlerinde sorunsuz şekilde çalışabilmektedir.

Dubai Rehberi İle Dubai'de Şirket Kurmanın Detaylarını Öğrenin Dubai Rehberi İle Dubai'de Şirket Kurmanın Detaylarını Öğrenin

Basit görünümlü arayüze sahip VLC Media Player yazılımının kullanımı oldukça kolaydır. Medya dosyalarının oynatılmasına odaklanılan yazılım ile hemen hemen tüm medya dosyalarını sorunsuz şekilde oynatabilirsiniz. Ücretsiz ve kolay kullanımlı arayüzü sayesinde milyonlarca kullanıcısı olan program dünyada en çok tercih edilen çoklu ortam oynatıcılarının başında gelmektedir. Medya oynatıcısından daha fazlası olan bu program içerisinde barındırmış olduğu codec’leri sayesinde ek codec indirmeye gerek duymadan medya dosyalarının oynatılmasını sağlamaktadır.

BluRay ve HD oynatabilen program Ses CD, DivX, mp4, DVD, XviD, MPEG, mp3, VCD, flv ve ogg gibi popüler olarak kullanılan formatların çoğunu desteklemektedir. P2P ve Torrent dosyalarda önizleme imkanı sunan VLC Media Player programı sayesinde hasarlı medyaları veya internetten indirilmesi tamamlanamayan medya dosyalarını da oynatabilirsiniz. Bu yazılımdaki zengin araç setleri sayesinde, resimlerinizde ve videolarınızda renklendirme, kırpma, kesme, filigranlandırma gibi çeşitli düzenlemeleri daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ekolayzır düzenlemelerini kolaylaştıran yazılım ile müziklerinizdeki kaliteyi arttırabilirsiniz. Web kameralarından görüntü kaydedebilmeyi sağlayan VLC Media Player ile sanatsal videolar hazırlayabilirsiniz. Kişiselleştirilebilir tema desteği sunan yazılımın önemli avantajlarından biri de altyazı desteği sunmasıdır.

Gelişmiş özelliklere sahip VLC Media Player yazılımı rakip medya oynatıcılarından olan KMPlayer, GOM Player, Windows Media Player ve Media Player Classic gibi yazılımlar arasında eklenti destekleri ve ücretsiz olması avantajları sayesinde öne çıkmaktadır.

VLC Media Player yazılımının bazı özellikleri şunlardır;

• Web kameranızdan görüntü kaydedebilme
• Çoklu platform desteği
• Ücretsiz ve açık kaynak kodlu
• Kullanıcı dostu, sade arayüz
• Tema desteği
• Altyazı desteği
• Zengin araç setleri
• Popüler formatları destekleme
• Ek codec yazılımları gerektirmeme

VLC Media Player, Media Player Classic ve GOM Player gibi medya oynatıcılarının en güncel sürümlerini indirmek için İndir İşte sitesini ziyaret edebilirsiniz.