Makina Mühendisleri Odası (MMO) Konya Şubesinde “Modern Dünya’da Dikkatli Çocuk Yetiştirmek Mümkün Mü?” konulu seminer gerçekleştirildi.

“Modern Dünya’da Dikkatli Çocuk Yetiştirmek Mümkün Mü?” isimli seminer Diamind Zihin Akademisi ve MMO Konya Şubesi tarafından düzenlendi. Etkinliğe MMO Konya Şubesi Başkanı Dr. Aziz Hakan Altun, Çocuk Ergen Psikiyatristleri Doç. Dr. Fatih Hilmi Çetin ve Doç. Dr. Halit Necmi Uçar ile birçok misafir katıldı.

Konya Mistik Müzik Festivali tüm hızıyla sürüyor Konya Mistik Müzik Festivali tüm hızıyla sürüyor

Konuşmasında dikkatli olmanın veya dikkatsizliğin temel nedenlerine inilmesi gerektiğini söyleyen Dr. Aziz Hakan Altun, “Bizler toplumsal yaşam içerisinde her kuşağa hitap etmeye çalışıyoruz. Fakat bunlar arasında çocuklarımız bizim en değerli ve en kıymetlilerimiz. Bu sebeple gündelik yaşam içerisinde özellikle birçok nedenden dolayı dikkatsizliğin arttığını düşünecek olursak çocuklarımızın bunlardan etkilenmemesini göz ardı edemeyiz. Dolayısıyla bizler Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi olarak bu semineri sadece üyelerimize değil tüm vatandaşlarımıza yönelik düzenledik” dedi.

7-5-15

Seminere konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Fatih Hilmi Çetin, modern dünyada dikkatin sürekli olarak işgal edildiğinin altını çizerek bu sorunun temel nedeninin modernizm olduğunu belirtti. Bununla ilgili olarak modern dünyanın dikkati nasıl işgal ettiğini aktaran Fatih Hilmi Çetin, “Bunun birçok nedeni var: Hızlı ve çoklu görevler, akış deneyimi yokluğu, yorgunluk ve uykusuzluk, zihinsel gezintiler, teknolojik gelişmeler, stres, beslenme ve kirlilik” şeklinde konuştu.

Modern dünyadaki tüm iç ve dış etkenlere rağmen dikkatli çocuk yetiştirmenin mümkün olduğunu dile getiren Doç. Dr. Halit Necmi Uçar ise, “Özellikle çocuklarımızı ekranla başbaşa bırakmayalım” uyarısı yaptı. Etkinlik, soru cevap şeklinde ilerlerken plaket takdimiyle son buldu.

HABER MERKEZİ