Almanya'nın gündeminde iki Türk genci var. Mönchengladbach şehrinde, 12 yaşındaki bir çocuğu kaçırmaya çalışan 61 yaşındaki birine müdahale ederek çocuğu kurtaran Arda ve arkadaşı Abdi, şehirde kahraman ilan edildi.

Alman Bild gazetesinin haberine göre, çocukluklarından beri arkadaş olan 17 yaşındaki Abdi ve 16 yaşındaki Arda, bir cuma günü okudukları meslek lisesinden çıkıp evlerinin yolunu tutarken her şey normaldi fakat Josef-Drauschke-Straße sokağına geldiklerinde bir adamın elinden tuttuğu çocuğu zorla sokağın karşısına götürmeye çalıştığını fark ettiler.

İki arkadaş, çocuğun korktuğunu gördüklerinde hemen müdahale etmek istediler. Alman Bild gazetesine konuşan Abdi "Çocuğun gözleri kıpkırmızı olmuştu ve ağlıyordu" dedi.

Abdi ve Arda durumun normal olmadığını anladıkları anda adam ve çocuğun yanlarına koşarak gittiler ve çocuğa adamı tanıyıp tanımadıklarını sordular. Bunun üzerine ağlayan çocuk Abdi ve Arda'ya "Bana yardım edin" dedi.

"BİRİ BEKLEDİ, DİĞERİ TAKİP ETTİ"

Abdi, "Bana yardım edin" diyen çocuğun yanında kaldı, Arda ise olay yerinden hızla uzaklaşan adamı takip edip gittiği eve kadar izledi. Daha sonra polise giderek durumu anlatıp ihbarda bulundu. Harekete geçen polis ekipleri adamı yakaladı. Alkollü olduğu belirlenen 61 yaşındaki kişi gözaltına alındı, ancak daha sonra bir psikiyatri kliniğine gönderildi.

"MÖNCHENGLADBACH'TA TAKDİRLE KARŞILANIYORLAR"

Bild gazetesi, durumu "Arda ile Abdi hâlâ yaşadıklarına bir türlü inanamıyorlar" diyerek kaleme alırken, Arda'nın annesi "Oğlumuzla gurur duyuyoruz" dedi.

Boykot sonuç verdi! Starbucks milyarlarca dolar zararda Boykot sonuç verdi! Starbucks milyarlarca dolar zararda

Kaynak : Bild