Kupa hazırlıkları sürüyor Kupa hazırlıkları sürüyor

Çınar, “Fatih Özgökçen ve yönetiminin, kulübün internet sitesinden paylaştıkları, “cambaza bak cambaza” taktiği ile Konyaspor kamuoyunu yanıltmaya yönelik bu açıklamalarıyla, insanların aklıyla alay ediyorlar” dedi.
ALİ CENGİZ OYUNU VAR
Fatih Özgökçen ve arkadaşlarının yaptığı uzun vadeli borçlar da dahil olmak üzere Konyaspor kulübünün 1 milyar liranın üzerinde olduğunu ileri süren Konyaspor eski Asbaşkanı Recep Çınar konuyla ilgili şöyle konuştu:
“Kimse kimseyi kandırmasın, Başkan Fatih Özgökçen ve arkadaşlarının, kulübün borcuyla alakalı yaptığı bu açıklama kesinlikle inandırıcı değil.  Konyaspor Başkanı kulübün borcunu takriben 20 milyon Euro olarak açıkladı. Burada bir  Ali Cengiz oyunu var. Kulübü devraldıklarında borcun 31 milyon Euro olduğunu, kendilerinin ise borcu 20 milyon Euro’ya indirdiklerini açıkladı. Konyaspor’un borcu kesinlikle 20 milyon değil, 31-32 milyon Euro civarındadır. Fatih Özgökçen yönetime geldiğinde Euro 10 TL’ydi. Hilmi Kulluk yönetiminden 242 milyon TL ile aldılar kulübü. Ki, Fatih Özgökçen bunu defalarca açıkladı. Gelecek borçlarla 306 milyon TL borcun altına girdiler. Bu 306 milyon TL’nin içerisinde, günü gelmemiş 2-3 yıl sonrasını kapsayan borçlar da vardı. Fatih Özgökçen günü gelmemiş borçları da kapsayan bir açıklama yapmış olsaydı, Konyaspor’un gerçek borcu ortaya çıkardı.  Tekrar söylüyorum; Konyaspor’un borcu 1 milyarın üzerinde. Sadece şunu ilave etmek istiyorum; Tatlıcak tesisleri 138 milyona satılmasaydı, bugünkü değeri 1 milyarın üzerinde olurdu. Bu benim şahsi görüşüm; Konyaspor kulübüne atılan en büyük kazık Tatlıcak tesislerinin elden çıkarılması ve o paranın da yetersiz futbolculara ödenmesiydi. ” 
GÜNCEL OLAN DEĞİL, TAMAMI AÇIKLANSIN
Konyaspor eski Asbaşkanı Recep Çınar, Fatih Özgökçen’in kulübün internet sitesinden yaptırdığı açıklamada güncel borcu kamuoyuyla paylaştığını belirterek, “
“Fatih Özgökçen kulüp internet sitesinden yaptırdığı açıklamada mevcut güncel borcu açıkladı. Oysa yönetime geldiklerinde Hilmi Kulluk’un açıkladığı mevcut borcu kabul etmemiş, vadesi gelmeyen borçları da dahil ederek ‘300 milyonun üzerinde borçla kulübü devraldık’ demişti. Ancak şimdi durumlar değişti. Fatih Özgökçen, 15 ay vadeyle çerez parası fiyatına sattığı arsa ile Hilmi Kulluk’un mirası futbolculardan da elde ettiği milyon Eurolara rağmen “mevcut borcu” açıkladı. Ama gel gelelim görevde kaldığı süre içinde 40’ın üzerinde yaptığı transferin 4-5 seneye yayılan uzun vadeli borçlarını açıklama metnine koymadı. Bir de sezon sonuna kadar ne kadar borçlanacak bu kulüp? Yeni gelecek yönetim kesinlikle ara transferde en az 5-6 oyuncu transfer edecek. Bunların da bir maliyeti olacak. Sezon sonuna kadar yapılacak harcamalar da cabası. Örneğin davalık futbolcu dosyaları var. Uchce, Mpoku ve Pavicic gibi. Bunlar da kulübe yüklü rakamla gelecekler. Mpoku davayı kazandı, kulübe maliyeti 621 bin euro. Yani yaklaşık 20 milyon TL.  Tekrar söylüyorum; kendilerinin yaptığı uzun vadeli borçlar da dahil, Konyaspor’un borcu 1 milyarın üzerindedir” diye konuştu.
KULÜBÜN GELECEĞİNE İPOTEK KONULDU
Konyaspor kulübünün geleceğinin Fatih Özgökçen tarafından “ipotek” altına alındığına dikkat çeken eski Asbaşkan Recep Çınar son olarak şunları söyledi:
“Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurulda, göreve gelecek yeni yönetim, mevcut yönetimin, yani kendi içlerinden seçilirse, Konyaspor’un borcu 20 milyon euro olarak ibra edilecek. Ama bir başka yönetim göreve gelirse, kulübün gerçek borcunu tüm spor kamuoyu öğrenecek ve bizleri nasıl ayakta uyuttuklarını hepimiz acı tecrübelerle öğrenmiş olacağız. Çünkü borcun tamamının açıklanmadığını biliyorum. Maalesef Konyaspor’un geleceği ne yazık ki ipotek altında” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: SPOR SERVİSİ