CHP Grup Başkanı Özel, basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetti;

"Partinin lideri, kadrosu ve tüzüğü mutlaka değişmeli"

Bu bir yolculuğun hikayesidir. Sonu nedir diye düşünmeden yola çıkanların bundan sonra bana ne olur acaba diye endişe etmeyenlerin ifadesidir. Seni bu karara ne itti, hangi gruplar diye soranlara, babamın, benim ve kızımın arkadaş grupları diye cevap verenlerin hikayesidir. Partimizin yönetimi yenilginin sorumluluğunu üstlenmedi. 36 vekilimizin başka partilere verilmesi büyük yara açtı. Partinin lideri, kadrosu ve tüzüğü mutlaka değişmeli. Danışmanlık kurumu partiyi işlevsiz hale getirdi.

Bakan Yardımcısı İnan'dan KOSAM’a ziyaret Bakan Yardımcısı İnan'dan KOSAM’a ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum.

Grup başkanlığı görevi

İl kongrelerimizi takip edeceğiz. Özgür Özel nerede dediğinizde halkın yanındayız. Şu anda kurultay kararı alınmış değil. Bundan sonraki süreçte bu değerlendirmeyi yapacağız. Partimizin benden böyle bir talebi olmadı. Resmi kurultay kararı alındığı gün tekrar bir değerlendirme yapacağız.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan destek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel'in genel başkan adaylığına ilişkin sosyal medya hesabından destek mesajı paylaştı.

İmamoğlu, mesajında, CHP değişirse Türkiye değişir. Türkiye’nin değişimi için yola çıkan Özgür Özel’e ve yol arkadaşlarına başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.