Zindankale Süleyman Şah Salonunda yapılan kongreye CHP Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel, MYK Üyesi Fevziye Şahin, Konya İl Kadın Kolları Başkanı Damla Yılmaz, İlçe Kadın Kolları başkanları, Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Konya Milletvekili Barış Bektaş, ilçe Başkanları ve partili kadınlar katıldı.

Kongrenin açılış konuşması yapan CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Damla Yılmaz, “ CHP İl Kadın Kolları Başkan adayı değilim. Kadın Kolları Başkan Adayımız Bahar Altay Çaçık ve yönetim kurulu üyelerine başarı diliyorum. Görevim sırasında beni yalnız bırakmayan bütün partililerimize teşekkür ediyorum. Hep birlikte partimizi iktidara taşıyacağız” dedi.

Kongre Divan Başkanlığını Yapan Chp Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel Konuşurken

'Hep birlikte dayanışmayla partimizi iktidara taşıyacağız'

Kongrenin Divan Başkanlığını yapan CHP Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlı Aka’nın mesajını okuyarak, “Seçimlerde önemli bir mücadele verdik. Kadınlar olarak gücümüzün farkındayız. Partimizi iktidara taşıyacak güç kadınlarımızla birlikte bütün partililerimizde vardır. Hep birlikte dayanışmayla iktidar olacağız. Mücadele azmimizin tek dayanağı rehberimiz Kadın Devrimi olan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun izinden partimizi iktidara taşıyacağız. Konya İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek olan başkana ve yönetim kurulu üyelerini kutlayarak, başarı diliyorum” dedi.

Chp Konya Mi̇lletveki̇li̇ Bariş Bektaş Konuşurken (1)-1

'Cumhuriyetimize sahip çıkmak, kadınımız ve erkeğimizle görevimiz olmalıdır'

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş konuşmasında Kadın devrimi olan Cumhuriyetimize kadınlarımızla erkeklerimizle birlikte sahip çıkmak görevimiz olmalıdır diyerek, “Ülkemizdeki bütün kadınların saygıyla anması gereken Kadın Devrimi olan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.  Atatürk, kadın devriminin mimarıdır. Kadınlarımız cumhuriyetimiz sayesinde her meslekte yerini aldı. Maalesef iktidar kadınlarımızı eş ve annelik göreviyle eve hapis etmek istiyor. Bu yanlış bir algıdır. Kadınlarımız erkeklerle birlikte eşit yurttaştır. Bütün haklara da eşit olarak sahiptir. Bugün Konya’da kadın avukat sayısı erkekleri geçti. Cumhuriyetimiz hepimizi bir araya getirdi. Atatürk’ün kadın devrimi ülkemizin bir ucundan öteki ucuna eğitimde, iş hayatında ve sosyal alanda kadınlarımıza eşitlik verdi. Bu yüzden kadımızla ve erkeklerimizle cumhuriyetimize sahip çıkmak görevimiz olmalıdır. Gelinen süreçte iktidar, tüm kazanımlarımıza düşman kesildi. Ormanlarımızı orman vasfından çıkardı. Madenlerimizi yabancılara verdiler. Ülkemizin geleceğini sattılar. Ülkemizdeki savunma unsurları da yok ediliyor. Buna dur diyenlere de davalar açılıyor. Bundan korkmuyorum korkmayacağız. Daha şimdiden doğacak çocuklarımızı bile borçlandırdılar. Bütün bunlara partimizin iktidarıyla son vereceğiz. İktidar olmamız içinde kadınlarımızın desteğine ihtiyacımız vardır. Hep birlikte partimizi iktidara taşıyacağız. Yeni göreve gelecek kadın kolları başkanımıza ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum” diye konuştu.

Chp Konya İl Başkani Beki̇r Yaman Konuşurken-2

'4 tane kadın belediye başkan adayı çıkarmak hepimizin onurudur!

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, “Yerel seçimlerde 4 tane kadın belediye başkan adayı çıkarmak hepimizin onurudur. Seçimlerde birlikte mücadele ederek, Konya’da 5 ilçenin belediye başkanını kazandık. Bunu birlikte başardık. Şimdi belediyelerde grup kurduk. Bundan sonraki hedefimiz partimizin iktidarıdır. Kadın kollarımızla ve bütün partililerimizle dayanışma içinde çalışacağız. Partimizi iktidar yapacağız. Herkese güveniyorum. Kadın kolları başkanımız Damla Yılmaz’a ve yönetimine bugüne kadar yaptığı hizmetlerinden ve mücadelemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek olan il kadın kolları başkanımız ve yönetimine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Damla Yilmaz Ve Bahar Altay Çaçik Bi̇rli̇kte

Sadece kınıyorlar... Sadece kınıyorlar...

'Partimizi birlikte güçlendireceğiz'

CHP Konya İl Kadın Kolları Başkan Adayı Bahar Altay Çaçık konuşmasında yapacaklarını anlatarak, “Hep birlikte partimizi güçlendirerek, iktidara taşıyacağız. Alanlarda çok çalışıp daha çok belediye başkanı ve milletvekilini çıkaracağız.”

Diğer konuşmacıların ardından seçime geçildi. Blok listeyle yapılan seçimde, tek aday olan Bahar Altay Çaçık 248 delegenin 83’nün oyunu alarak, CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Seçildi.    

 CHP Konya İl Kadın Kolları yönetim kurulu ise;  Şebnem Atayeter, Meftun Babaotu, Ünsal Bayrakçı, Merve Bektaş, Nakiye Çavuşoğlu Özdal, Canan Çekirdekçi, Ezgi Çevik, Makbule Durmaz, Kafiye Meriç Ersoy, Satı Güdenoğlu, Aysel Kalmaz, Sema Köstekli, H. Tuğçe Özdemir, Mefrişan Takımcı, Nurhan Ulaş ve Saime Yıldıran’dan oluştu.

Damla Yilmaz Ve Bahar Altay Çaçik Bi̇rli̇kte

Kaynak: HABER MERKEZİ