Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman ve Konya Milletvekili Barış Bektaş, birlikte düzenledikleri basın toplantısında 13. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde, verdikleri destekten dolayı Konyalılara teşekkür ettiler. CHP Konya İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş Konya İl Başkanı Bekir Yaman, il yönetim kurulu üyeleri, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

‘13. CUMHURBAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU KAZANDIRACAĞIZ’

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. Turunda Kemal Kılıçdaroğlu’na seçimlerini kazandıracaklarını ifade eden CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, “Öncelikle Şırnak’ta şehit düşen askerlerimizi Allah’tan rahmet dilerken, ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyorum. Seçimlerde 1. Tur bitti çıkan mesaj değişimdir. 2. Tur daha fazla çalışacağız. İktidarın devletin tüm imkânlarıyla yürüttüğü seçim çalışmaları karşısında mücadele ettik.  Başarılı bir süreç götürdük. Vatandaşlarımızla birlikte çalışma gerçekleştirdik. İlçe başkanlarımız, partililerimizle birlikte kaldığımız yerden devam edeceğiz 2. Turda 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu kazandıracağız. Konyalı hemşerilerimize ve partililerimize Millet İttifakındaki partilere seçimlerde verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz “dedi.

7-4-12

‘OYLARIMIZI ARTIRDIK’

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş geçen seçime göre bu seçimlerde oylarının arttığını belirterek, “Seçimlerde oy varlığını açık ara artıran parti olduk. Gerek Cumhurbaşkanlığı gerekse Milletvekilliği seçimlerine Konyalı hemşerilerimizin verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bu başarıda sahadaki çalışmalarımızın büyük bir katkısı var.  Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Konya’nın ruhuna uygun karalamalara rağmen rahat bir çalışma gerçekleştirdik. Hiçbir olumsuz manzara ile karşılaşmadık.  2 turda çalışmalarımız Millet İttifakını oluşturan partililerle birlikte devam edecektir. Milletvekili olarak Konya’mız için elimizden geleni yapacağız. 2 turda 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu vatandaşlarımızın desteğiyle kazandıracağız” diye konuştu. 

AK Parti Sözcüsü Çelik'den seçim açıklaması AK Parti Sözcüsü Çelik'den seçim açıklaması

‘KONYA’NIN SORUNLARI İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMEYE HAZIRIM’

Çatışmacı bir üslupla değil, birleştirici bir üslupla Konya’ya hizmete söz verdiğine dikkat çeken Bektaş, “Hangi siyasi parti olursa olsun, Konya’nın sorunlarının çözümünde herkesle ortaklaşmaya, birlikte hareket etmeye hazırız. Çatışmacı bir üslupla değil, birleştirici bir üslupla Konya’ya hizmete söz veriyoruz. 2. tur için konuşmak icap ederse: Biz umutluyuz. Konya’ da bir daha farklılık gerçekleşeceğini, yüzde 24 olan teveccühünde daha yukarılara çıkacağını, Genel Başkana olan katkının daha da artacağını düşünüyorum. Konyalıları, dediğim gibi bize dayatılan kimlik siyasetine, inançlar ve değer yargıları üzerinden bakışa son vermeye; daha ziyade neler söylediğine, Genel Başkanımızın halkçı tavrını, halk için yapmak istediklerini takip etmeye özellikle çağırıyorum. Biz milletvekili olarak Konya için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz. Konya sorunlarına hiçbir siyasetçinin farkında olmadığı kadar Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun farkında olduğunu biliyoruz. Buralarla ilgili ciddi raporlamalarımızı yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Sayın Genel Başkan son 1 yılda 3 kez Konya’yı ziyaret etti. Konya’ya özel bir önem veriyor Konya’nın sorunlarına özel bir yaklaşım gösteriyor. Bu noktada seçmenlerinde teveccühünü hak eder durumda olduğunu düşünüyorum. Konya’ dan ikinci turda ciddi bir değişim bekliyoruz. Bu bizim içine sokulduğumuz gergin ortamın dışında değerlendirilmesi gereken bir yarış bu bir hizmet yarışı bunu ezan, vatan, millet yarışına döndürdüler. Yanlış bir stratejiyle toplumu bölmek uğruna oysa Kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa toplumu barıştırmaya geliyor. Hizmetleri bunun ekseninde oluşacak. Konyalılara gelecek turda da Sayın Kemal Kılıçdaroğluna halkçı bakış açısı nedeniyle en yüksek desteği verecekleri için teşekkür ederim” dedi.

HACER CEYLAN