KTÜN, YKS tercihleri için kolları sıvadı KTÜN, YKS tercihleri için kolları sıvadı

Cansuyu Derneği gönüllüleri  ÇAD ta kurban çalışmalarına başladı. Dernek gönüllüleri ile hayvan sahibi arasında Türkiye'de kurbanlık alımlarında yapılan sıkı pazarlık yöntemi yaşandı.

4Bf4B67C B905 468E 9705 Fd0A46De8Af7

Cansuyu ÇAD Cumhuriyetinde kurban hazırlıklarına başladı

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllülerinin Kurban Bayramı dolayısıyla Batı Afrika ülkelerinden ÇAD Cumhuriyetinde kurban hazırlıklarına başladı. Kurban bağışı yapan vatandaşların kurbanlıklarını seçmek ve satın almak için yoğun çaba harcayan gönüllüler, başkent civarında Erdebe Köyü Bölgesine gitti. Burada görülen büyükbaş hayvanlar titizlikle kontrol edilerek  kurbanlık için ayrıldı.  Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ÇAD koordinatörü Murat Sali ve gönüllüler hayvan sahipleri ile Türkiye'de kurban pazarlarında sıkça görülen Türk usulu   pazarlık dikkat çekti. Yapılan pazarlıkla hayvanlar satın alındı.  

Adea82C7 B4D2 446F Bd3B F2Ab29Ea66B2

'Pazarlık geleneğini buraya taşımış olduk'

CANSUYU Derneği Çad Yardım Koordinatörü Murat Sali “Cansuyu Derneğimiz tarafından, hayırsever insanımızın kurban emanetlerini ulaştırmak için 12 kişilik bir ekiple, Afrika’nın Çad ülkesine görevlendirildik. Buradaki görevlerimizden biri de, kesilecek hayvanların kontrollerini sağlayarak satın almak. Biz de daha önceden derneğimize rezerve edilen hayvanları arazide gördük ve kontrollerimizi yaptık. Fiyat belirleme aşamasında ise Türkiye’deki kurban pazarlarında görmeye alışık olduğumuz hayvan pazarlığını Afrika’da da yaşamış, bu pazarlık geleneğini buraya taşımış olduk.” dedi.
Dernek tarafından ÇAD'ta yaklaşık Bin büyükbaş hayvan kesilecek.

1Ee4Bd49 228F 4E14 B80C 3Add276Fae5A

Kaynak: HABER MERKEZİ