Bu ilçede doğalgaz abonesi olmayan işletmelere ceza kesilecek Bu ilçede doğalgaz abonesi olmayan işletmelere ceza kesilecek

Cansuyu Derneği ekipleri bu yıl Kurban Bayramı vesilesiyle Asya, Afrika ülkelerinde ve savaştan gözlerini açamayan, baskı ve zulüm gören Gazze’de muhtaçlara ulaştı. Afrika'nın Mali ülkesinde çalışma yapan Cansuyu Derneği gönüllüsü Ali Ayata; “ Mali'ye görevlendirilen dört gönüllü ile ulaştık. Bamako, Ségou ve Sikasso şehirlerinde muhtaçlara ulaştık. Gönüller yaptık. Onları düşünen, onların dertlerini dert edinen kardeşleri olduğunu hatırlattık. Kesilen kurbanlarla, açılan kuyularla, dağıtılan Kur'an-ı Kerimler ile bölge halkına Cansuyu olmaya çalıştık. Ulaştırılan emanetlere köprü olmaya gayret ettik.  Özellikle ulaştırılan kurbanları gerçek muhtaçlara ulaştırmak onların belki de senede bir defa et ile buluşmasına vesile olmak ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Kesilen kurbanlar ile yaklaşık 45bin kişiye ulaştık. Açtığımız kuyular ile köylerde bayram havası hakimdi.” İfadelerini kullandı.

‘GÜVEN VE ŞEFFAFLIK TEK İLKE’

Cansuyu Derneği’nin çalışmalarında güven ve şeffaflığın tek ilke olduğunu ifade eden Ayata, “Yaptığı çalışmaların bir teslim  eden tarafı bir de teslim edilen tarafı var. Cansuyu Derneği burada köprü olma vazifesini üstleniyor. Kesilen kurbanların ve dağıtımların videolarını bağışçılara SMS olarak videosunu izleterek şeffaf bir organizasyon yapısını bağışçıya sunmuş oluyor. Açılan kuyuların nerede hangi bölgede hangi camide açıldığı, çıkan suyun temizliğine kadar ölçülen test bilgilerini bağışçıya ulaştırıyor. Bu güven ve şeffaflık Cansuyu Derneğinin tek ve en önemli ilkesinin misyonunun bu olduğunu gösteriyor. Bu vesile ile kurban bağışlarıyla muhtaçlara ulaşmak için Cansuyu Derneğine güvenen, bağış yapan bağışçılara şükranlarımızı sunuyoruz. Emin olmalılar ki kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde bizi de hatırlayan yok mu denilen yerlerde bu emanetler sahiplerine teslim edildi.”

Kaynak: HABER MERKEZİ