Konya’da traktör sektöründeki faaliyetleriyle adından söz ettiren Buyruk Otomotiv, büyümeyi sürdürüyor. Bu kapsamda, KIA marka otomobil, Erkunt Traktör ve Kubota Traktör Bayiliğinin yanında geçtiğimiz Aralık ayında Konya, Karaman ve Aksaray illerinde Renault Trucks bayiliğine de başlayarak Buyruk Grup olarak kurumsal yapısını da güçlendiren Buyruk, hedeflerini günden güne büyütüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Buyruk Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Buyruk, “Firmamız memnuniyet odaklı çalışmalarını dün olduğu gibi bugün de sürdürecek, yarınlara umutla bakan bir anlayışla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecektir” dedi.

KONYA’DA ÖNCÜLER ARASINDA

Türkiye’nin traktör sektöründeki önemli markalarından olan Erkunt Traktör ve Kubota Traktör’ün satışını gerçekleştiren Buyruk Grup, yılların verdiği tecrübeyle Konya’da sektörün öncüleri arasına girmeyi başardı. Faaliyetleri hakkında bilgiler veren Buyruk Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Buyruk, “Meram, Karatay, Selçuklu, Altınekin, Kadınhanı, Sarayönü, Çumra, Güneysınır, Bozkır bölgesinin Erkunt bayisiyiz” dedi.

ERKUNT’UN KALİTESİ TARTIŞILMAZ

Erkunt Traktör’ün tartışılmaz bir kaliteye sahip olduğunu dile getiren Buyruk, “Erkunt Traktör bazı markaların da motor kısmının dökümünü üreten bir firma. Erkunt o yüzden kalitesini tartışmaya gerek yok. Motorunu verdiği firmalar Türkiye’de iyi satış yapan markalar. Erkunt yerli bir üretim. Her şeyiyle traktörü üretebiliyor” ifadelerini kullandı.

Et ve et ürünleri için gıda güvenliği şart! Et ve et ürünleri için gıda güvenliği şart!

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Buyruk Grup olarak müşteri memnuniyeti ve satış dışındaki hizmetlerinden de bahseden Buyruk, “Biz Erkunt Konya bayii olarak bizde satış dışında traktör yetkili servisi, traktör bakım ve tamiri, yedek parça servisi ile bayiliğimizin olduğu bütün ilçelerde hizmet vermekteyiz. Bizim için önemli olan unsurlardan bir tanesi de müşteri memnuniyetidir. Bugüne kadar hiçbir çiftçimizi ve müşterilerimizi mağdur etmedik” şeklinde konuştu.

RENAULT TRUCKS BAYİSİ OLDU

Otomotiv sektöründeki büyümeyi sürdürdüklerini belirten Buyruk, son olarak Renault Trucks’ın Konya bölge bayisi olduklarının bilgisini verdi. Bu süreçle ilgili de bilgiler veren Buyruk, şunları aktardı, “Otomotiv sektörünün öncü firmalarından olan firmamız; köklü geçmişiyle, dünden aldığı gücü yarınlara aktarmak için özverili çalışmalar yürütüyor. 1992 yılında traktör satışıyla başlayan sektördeki yolculuğumuz, 1995 yılında ikinci el traktör sektörüne de giriş yaparak büyüyerek devam etti. Sürekli büyümeyi ve hizmet ağını genişletmeyi ilke edinen firmamız, 1998 yılında Bolu ve çevresinde, 2002 yılında ise Konya’da sektöründe dünyanın önemli markaları arasında yer alan New Holland’ın bayisi oldu. Bayilik ve marka ağını genişleten firmamız, 2008 yılında Konya’da hizmetlerine Case bayiliğini de ekledi. Bolu New Holland, Konya Case bayiliği 2016 yılına kadar sürerken, 2016’da yeni bir atılım gerçekleştiren firmamız, Ankara, Bolu, Karabük, Bartın, Zonguldak, Düzce ve Sakarya illerinde TÜMOSAN bayiliğine başlayarak, 2019 yılına kadar TÜMOSAN bayiliğini devam ettirdi. Firmamızın 2017 yılında Bolu, Karabük, Zonguldak, Bartın, Bursa ve Yalova illerinde başlayan Kubota; 2018 yılında Bolu, Karabük, Zonguldak ve Bartın illerinde başlayan KIA bayilikleri ise başarıyla devam ediyor. Müşterilerimizin taleplerini değerlendiren ve bu talepleri karşılıksız bırakmayan firmamız, 2019 yılında Konya, Bolu, Karabük, Zonguldak, Bartın, Bursa ve Yalova illerinde yine sektöründe önemli bir marka olan Erkunt’un bayiliğine başlayarak, bu markanın bayiliğini de devam ettiriyor. 2021’i sektörde yeni bir atılım yılı olarak belirleyen firmamız, Aralık ayından itibaren Konya, Karaman ve Aksaray illerinde Renault Trucks bayiliğine başlayarak, sektördeki başarılı yolculuğunu sürdürüyor. Günün şartlarına ve ekonomik yapısına göre yenilenmeyi başaran firmamız, ortaya koyduğu büyümenin gereği olarak Buyruk Grup adıyla yeni bir yapılanmayla, memnuniyet odaklı çalışmalarını dün olduğu gibi bugün de sürdürecek, yarınlara umutla bakan bir anlayışla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecektir.”

ABDULLAH AKİF SOLAK