Şeb-Arus etkinliklerine sayılı günler kalmasına rağmen bu yılki tema ve program içeriğinin henüz açıklanmamış olması kamuoyunda tepkiye yol açmıştı. Tepkilerin dile getirilmesinin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü temayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arûs), 07-17 Aralık 2023 tarihleri arasında “Vuslat Vakti” mottosu ile gerçekleştirilecektir” denildi.

DETAYLI TAKVİM SONA BIRAKILDI

Yapılan açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan programa göre Mevlâna Kültür Merkezi Semâ Salonu’nda 7-17 Aralık tarihlerinde her akşam saat 20.00’de, ayrıca ek olarak hafta sonları 9, 10, 16 ve 17 Aralık tarihlerinde saat 14.00’de Semâ Âyin-i Şerîf programları icra edileceği belirtildi. Açıklamada ayrıca 12 Aralık Salı ve 15 Aralık Cuma günleri Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Salonunda saat 20.00’de irfâni müziğin dünyaca ünlü sanatçısı Alireza Ghorbani tarafından konser verileceği bildirilirken, etkinliklerin biletlerinin ise satışa çıktığı, www.biletinial.com platformu üzerinden alınabileceği vurgulandı.

Şeb-i Arus heyecanı başladı Şeb-i Arus heyecanı başladı

750. Vuslat Yıldönümü için hazırlanan diğer etkinliklerinin detayları ise yine açıklanmadı. Yapılan açıklamada programların detaylı bilgisinin ileri bir tarihte basın açıklamasıyla duyurulacağı bildirildi.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

750. Vuslat Yıldönümü Afiş - TR