Kahramanmaraş merkezli depremin ardından yaklaşık olarak 7 ay geçti. Deprem bölgesindeki yaralar hala sarılmaya devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Hatay’da evlilik hayali kuran çiftlerin hayalleri unutulmadı. Mehir Vakfı, Mehir Aile Derneği, Konya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi de bu yaraları sarmak amacıyla iş birliği içinde Hatay Reyhanlı ilçe stadyumunda düzenlenen düğün töreniyle 100 depremzede çift, dünya evine girdi. Çiftin tüm çeyiz malzemelerinin yer aldığı yaklaşık 10 TIR malzeme günler öncesinden Hatay’a ulaştırılırken, 100 çiftin nikah ve düğün törenleri Hatay’da yapıldı. Düğün törenine Hatay protokolünün yanı sıra Konya İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Ali Öge, Mehir Aile Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Tekin, Mehir Vakfı ve TDV Konya Şubesi yönetim kurulu üyeleri, evlenen çiftlerin binlerce yakını katıldı. Çiftler ve bazı yakınları, mutluluk karşısında göz yaşlarına hakim olamadı.

Aylar sonra! Enkazda duygusal anlar Aylar sonra! Enkazda duygusal anlar

10-3-14

İYİLİK YEŞERSİN DİYE!

Müftü Öge, iyilik için birarada bulunduklarını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Öge, “İyilik yeşersin, iyilik yaşasın’ sloganı ile yola çıktık. Bu iyiliği bugün burada 100 çiftimizle beraber huzurlarınızda yaşıyoruz. Bu muhabbetten, bu sevgiden dolayı Rabb'ime şükür ediyorum. Ben çiftlerimize sevgilerini tüm dünyaya Hatay’dan ilan etmelerini istiyorum. Reyhanlı, Dörtyol, Belen, Antakya burada. Konya burada! Türkiye, Diyanet İşleri Başkanlığı burada. Mehir Aile Derneği vakfımıza, paydaşlarımıza, tüm yardımcı personel kardeşlerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gençlerimize mutluluklar diliyorum. Depremde şehit olan tüm kardeşlerimize rahmet, şu an yaşayan kardeşlerimize hayırlı kaderler niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

‘HATAY’DAN BAŞLADIK’

Mehir Aile Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Tekin ise, “Abdurrahman Tekin, "Mehir ailesi olarak asrın felaketinden sonra çalışmaya başladığımızda ‘her ilde bir düğün yapalım’ diye başladık. İlk olarak Hatay'da başlayalım dedik.  Bu yolda bizlere Konya müftülüğümüz, Hatay müftülüğümüz, Reyhanlı Belediyesi’nin eşsiz katkıları oldu. Genç çiftlerimize mutluluklar diliyoruz." diye konuştu.

HACER CEYLAN