İlçe ziyaretlerine devam eden İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, Bozkır’da bulunan sağlık tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bozkır Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Gökhan Bilgehan’dan hastanede sunulan sağlık hizmetleri hakkında detaylı bilgiler alan Prof. Dr. Koç, sağlık çalışanları ile de sohbet ederek istek ve şikâyetlerini dinledi.

16 yaşındaki köpeğe işitme testi 16 yaşındaki köpeğe işitme testi

Bozkır Devlet Hastanesi bünyesinde 12 uzman hekimin yanı sıra 14 pratisyen doktor ve 2 diş hekiminin aktif olarak görev yaptığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Bozkır, ilçemiz tarihinde ilk olan pekçok sağlık hizmetine bu dönemde kavuşmuştur. Bozkır Devlet Hastanesi’ne atanan nöroloji, üroloji, cildiye ve fizik tedavi alanlarındaki uzman hekimlerimiz ile Bozkır sağlığında ilkler yaşanmaktadır. Uzman hekim sayısının artması ile birlikte hastanemizin ameliyathanesi aktif olarak kullanılmakta ve son derece başarılı ameliyatlar hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Ayrıca birçok hastalığın tanı ve tedavisinde kullanılan yüksek teknoloji ürünü cihazların temin edilebilmesi için çalışmalara başlanmıştır. Yakın bir zaman içerisinde tomografi cihazı hastanemizde hizmete geçecektir. Panaromik röntgen cihazı ise hastanemizde kullanılmaya başlanmıştır” dedi.

Hastanede laparaskopik (kapalı) yöntem ile safra kesesi, fıtık, apandisit vb. ameliyatların genel cerrahi uzmanı tarafından yapıldığını görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Koç, son aylarda üroloji, KBB ve ortopedi alanlarında da son derece başarılı girişimsel işlemlerin yapılmaya başlandığını söyledi. Bozkır Devlet Hastanesi’ne 1.basamak yoğun bakım servisi açılması noktasında da sona gelindiğinin altını çizen Prof. Dr. Koç, fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesinin aktif bir şekilde kullanıldığını ve günde yaklaşık 30 hastaya hizmet verdiğini belirtti. Hastane diyaliz ünitesinde de önemli hizmetler sunduğunun altını çizen Prof. Dr. Koç, “Mevsimlik tarım işçilerinin artış gösterdiği yaz döneminde günde 55 hastaya, kış döneminde ise günde 40 hastaya hastanemizde diyaliz hizmeti verilmektedir” diyerek hastanede sunulan sağlık hizmetlerinin çeşitliliğine dikkati çekti. 

Bozkır Devlet Hastanesi’ndeki incelemelerin ardından inşaatı devam eden Bozkır İlçe Sağlık Müdürlüğü ve ASM inşatını da yerinde görerek yetkili firma sorumlusundan bilgiler alan Prof. Dr. Koç, inşaatın tamamlanması ile birlikte Bozkır’ın modern bir sağlık tesisine daha kavuşacağını ifade etti. Prof. Dr. Koç, geçici olarak hastanenin üst katına taşınan Bozkır Toplum Sağlığı Başkanlığı’nı da ziyaret ederek burada görev yapan sağlık çalışnaları ile istişarelerde bulundu.

Ziyaret ve incelemeler sırasında il sağlık müdürümüze, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. M. Ali Eryılmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Çiftci, Personel Hizmetleri Başkanı Dr. Eser Şenkul, Bozkır Toplum Sağlığı Başkanı Mustafa Sargın ve hastane Başhekimi Uz. Dr. Gökhan Bilgehan’da eşlik etti.

HABER MERKEZİ