Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Seçim İletişim Merkezi (SİM) dualarla açıldı. Açılışını MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın yaptığı açılışa MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan, il başkan yardımcıları, milletvekili adayları, il ve ilçe teşkilatları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“YAPACAĞIZ’ DEDİK, YAPTIK”

Açılışta konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, partilerinin 54 yıllık geçmişi boyunca her zaman ‘Önce ülke ve millet’ düsturuyla çalıştıklarını ifade etti. Cumhur İttifakı olarak her alanda büyük atılımları gerçekleştirdiklerini söyleyen Kalaycı, vatandaşlara vaat edilenlerin büyük çoğunluğunun son 5 yıl içerisinde yerine getirildiğini şu sözlerle dile getirdi: “Asgari ücretten vergiyi kaldırmak uzun yıllar konuşuldu. Her partinin bununla ilgili taahhüdü vardı. Şükür ki asgari ücretten vergi kaldırıldı. Emekli ikramiyesi düzenlemesi ve bayram ikramiyesine düzenleme yapmayı vaat ettik, yaptık. Emekli aylıklarında alt sınır olsun dedik ve son 5 yıllık dönemde bu da gerçekleşti ve en düşük emekli aylığı 7 bin 500 lira olarak belirlendi. Kamu çalışanlarına verilen, geçici ve mevsimlik işçilere söylenen kadro sözleri yerine getirildi. ‘Yapacağız’ dedik, yaptık. Ek göstergedeki çoğu vaadimizi yerine getirdik, inşallah kalan kısmını da devam ettiğimiz süreçte yerine getireceğiz.”

Ekici: Emekli maaşları güncellenmeli Ekici: Emekli maaşları güncellenmeli

ASGARİ ÜCRETTE YENİLİK!

Seçim vaatlerinden bahseden Kalaycı, asgari ücretle ilgili yeni bir düzenlemenin de düşünüldüğünü vurgulayarak, büyük şehirlerde çalışanlara ulaşım ve kira konusunda destek sağlanacağının altını çizdi. Diğer vaatleri de sıralayan Kalaycı, “Sosyal güvenlik sistemindeki eşitsizliklerle ilgili çalışmamız ve vaadimiz var. Sigortalılık ve emeklilik süresi bakımından prim günleri değişiyor. Burada ve emekli aylıklarında da standart birliğini sağlamak istiyoruz. Ben inanıyorum ki önümüzdeki dönem, sosyal güvenlik sistemindeki bu eşitsizlikleri gidermek bizlere nasip olacak. Staj ve çıraklık konusundaki vaadimizi de bu dönem gerçekleştireceğimizi umut ediyorum.” diye konuştu.  

‘MEYVESİNİ YİYECEĞİZ’

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na da gönderme yapan Kalaycı, Millet İttifakının vaadi olan güneş enerjisiyle elektrik üretiminin hayata geçirilmiş bir vaat olduğunu vurguladı.  Kılıçdaroğlu’na seslenen Kalaycı, “Güneş ve rüzgâr enerjisinde Türkiye, Avrupa’da beşinci sırada. Karapınar’da 2 buçuk milyon insanımızın elektrik ihtiyacı buradan karşılanacak. Gelip görsün. En büyük sorunumuz olan enerjide dışa bağımlılığı da doğalgaz ve sürdürülebilir enerjilerle karşılayacağız. Yatırımları yaptık; şimdi meyvesini yiyeceğiz. Yaparsa Cumhur İttifakı yapar. Bizim destekçimiz milletimiz.” ifadelerini kullandı.

HACER CEYLAN