Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, makamında bir süre tartıştığı 2 belediye personeli tarafından darbedilirken, ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI

Silah fabrikasında beklenmedik olay! Silah fabrikasında beklenmedik olay!

Yaralanan Beşel, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tedavi altına alındı. İki şüpheli, polis ekiplerince gözaltına alındı.

AK PARTİLİ İL BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, saldırıyı kınayarak, "Bu saldırı aynı zamanda Tonya halkının iradesine saldırıdır. Saldırganların hukuk içerisinde hak ettikleri cezayı alması için ne gerekiyorsa yapacağız. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağım. Başkanımıza çok geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

calisanlar-belediye-baskanini-dovdu.jpg

OSMAN BEŞEL KİMDİR?

Osman Beşel, 1959 yılında Tonya ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu ilçede tamamladı. Çorum'da Öğretmen Okulu'nu bitirdikten sonra, 1980 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Beşel, Orman Genel Müdürlüğü'nde mühendislik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014 ve 2019 yıllarındaki seçimlerde Tonya Belediye Başkanı olarak seçildi.

Kaynak: AA