Arabam.com. Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, son günlerde tartışma haline gelen oynanmış maçlarla ilgili katıldığı bir TV programına önemli açıklamalarda bulundu. Özgökçen’in açıklamaları gündeme bomba gibi düşerken, büyük takdir topladı. Özgökçen, “Bana göre oynanan maçlar oynanmıştır. 90 dakika ter akıtılmış ve sahada sonuç alınmış. Şahsi fikrim, mevcut kararın devam etmesidir. Oynanmış maçların iptal edilmesi yönünde bir karar alınırsa kupa maçları da değerlendirilmelidir" diye konuştu. Türk Futbolu’nda son günlerde Hatayspor ve Gaziantep FK maçları tartışma konusu haline geldi. Bazı takımlar Gaziantep FK ile Hatayspor maçlarının oynanmamış olarak kabul edilmesini isterken, bazıları da mevcut durumun devam etmesi yönünde görüş bildirdi.

‘HAKKANİYET VURGUSU YAPTI’

Başkan Özgökçen, özellikle hakkaniyet vurgusu yaptı. Oynanan maçların geride kaldığına işaret eden Özgökçen, Kulüpler Birliği Toplantısına katılma gereği duymadığını ifade ederek, “Böyle bir gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Kayserispor biz deplasmanda kazandık diyor. Beşiktaş farklı açıdan bakıyor. Konyaspor olarak ligden çekilen takımlardan 1 galibiyet, 1 mağlubiyet aldık. Bizim için alınacak karar çok etkili olmayacak ama hakkaniyetli bir karar alınması gerekiyor. Bana göre oynanmış maçlar oynanmıştır. 90 dakika ter akıtılmış ve sahada sonuç alınmış. Şahsi fikrim, mevcut kararın devam etmesi” diyerek görüşünü açıkla dile getirdi.

O ZAMAN KUPA MAÇLARIDA DEĞERLENDİRİLMELİDİR

Konyaspor Başkanı Özgökçen: Oynanmış maçlar oynanmıştır! Gaziantep FK ve Hatayspor maçlarının oynanmamış sayılması gerektiği tartışmasıyla ilgili olarak," Bana göre oynanmış maçlar oynanmıştır. Oynanmış maçların iptal edilmesi yönünde bir karar alınırsa kupa maçları da değerlendirilmelidir Oynanmış maçların iptal edilmesi yönünde bir karar alınırsa o zaman bizim Gaziantep'e karşı oynadığımız kupa maçını da yeniden değerlendirmek gerekir” şeklinde konuştu.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz gün yapılan toplantı sonrası, "Toplantımızı yaptık. 12 kulübümüz katıldı. Mazereti olan arkadaşlarla da bugün istişare ettiğimiz konuları yazıyla sorduk, cevap bekliyoruz. 7 kulüp bir görüşü savundu, 4 kulüp başka görüşü savundu” demişti.

Ankaragücü maçı hazırlıkları devam ediyor Ankaragücü maçı hazırlıkları devam ediyor

SAMET AKTAŞ