Konyaspor zor günlerden geçmeye devam ediyor. Sezona Teknik Direktör İlhan Palut ile iyi bir başlangıç yapan ve ardından Sırp Teknik Adam Aleksander Stanojevic yönetiminde düşüşe geçen Konyaspor, zorlu virajdan kurtulmak istiyor. Oyuncularda moral bozukluğu ve mental yorgunluk dikkatlerden kaçmazken, Konyaspor yeniden çıkış aramanın hesaplarını yapıyor. Transfer sürecinin devam ettiği şu günlerde Konyaspor bir yandan da oyuncu arayışını sürdürüyor.

‘TRANSFER ÇALIŞMASI SÜRÜYOR’

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, takımın menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek, 6,8 ve 10 numara takıma kazandıracaklarını açıklamıştı. Özgökçen, özellikle İlhan Palut ayrılığını kulüp daha iyi olabilmesi adına yapıldığına işaret etmişti. Konyaspor yönetimi ayrıca  takıma en faydalı olabilecek şekilde oyuncu arayışını sürdürüyor. Yeşil Beyazlılar takımdan ayrılan Amir ve Zymer’in yerini acil şekilde doldurabilmenin hesaplarını yapıyor. Takıma ise şuana kadar sadece Olimpiakos’tan Andreas Bouchalakis sezon sonuna kadar bedelsiz kiralamıştı.

ÖZGÖKÇEN REAKSİYON GÖSTERECEK Mİ?

Konyaspor’da Başkan Fatih Özgökçen’in yaşanan bu duruma reaksiyon göstermesi bekleniyor. Takımda yeniden otorite sağlanmak istenirken, Başkan Özgökçen’in yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcularla özel bir toplantı gerçekleştirmesi ve yaşanan bu duruma karşı çözülebilecek önerileri paylaşması ön görülüyor. Özellikle İstanbulspor karşılaşmasında futbolcuların mental anlamda tamamen morallerinin bozuk olduğu görülmüştü.

‘YÖNETİM AYRILIKLARI AÇIKLADI’

Bu voleybol diğerlerinden farklı! Bu voleybol diğerlerinden farklı!

Son zamanlarda eleştirilerin hedefi haline gelen Sportif Direktör İrfan Kulekaya ile yolların ayrıldığı öğrenildi. Konyaspor’un uzun zamandır galip gelememesi takımda başta olmak üzere yönetimde de çatlak sesler çıkarmaya başlamıştı. Özellikle İstanbulspor yenilgisinin ardından taraftarlar Konyaspor yönetimini bir kez daha istifaya davet etmişti. Bu doğrultuda ise ilk olarak yönetimden İrfan Kulekaya ile yollar ayrıldı. Kulüpten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi, “Sportif Direktörümüz İrfan Kulekaya ve futbolcu izleme komitemizde görev alan Cihan Önal ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Sayın Kulekaya ve Önal’a kulübe verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz” denildi.

SAMET AKTAŞ