Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan; ilçe mülki erkanı ile Karatay Belediyesi meclis üyeleriyle birlikte Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Karatay Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Başkan Hasan Kılca ve Kaymakam Cengiz Ayhan, okuldaki uygulama alanlarında incelemelerde bulundu. Kılca ve Ayhan, birçok uygulamalı tarım ile hayvancılık projelerinin yürütüldüğü bölümler hakkında okul yönetimi ile öğrencilerden bilgi aldı.

Konya'da yol kenarında ceset bulundu! Konya'da yol kenarında ceset bulundu!

A W199345 01

“Öğrencilerimizin nitelik kazanmasına katkı sağlıyoruz”
Karatay Belediyesi olarak eğitime çok önem verdiklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, her zaman eğitimcilerin ve öğrencilerin yanında olduklarına vurgu yaptı. Karatay’daki tüm öğrenciler için tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyleyen Başkan Hasan Kılca, geçtiğimiz yıllarda Karatay Kaymakamlığı ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile imzaladıkları “Öğrencilerimizi Modern Tarım Teknikleriyle Buluşturuyoruz” protokolü ile Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin okuldaki uygulama alanlarında hem pratik yapma hem de para kazanma imkanına kavuştuğunu hatırlattı. Başkan Kılca, proje kapsamında tarım bölümünde okuyan öğrencilerin mantar yetiştiriciliği, kesme çiçek, sebze yetiştiriciliği ve hayvancılık ve yumurta tavukçuluğu yaptığını kaydederek, “Okullarımızdaki teorik eğitime pratiği katarak öğrencilerimizin nitelik kazanmasına katkı sunuyoruz. Öğrencilerimiz böylelikle okulda teorik eğitimlerinin yanında proje sayesinde hem uygulamalı eğitim almış oluyor hem de üretilen ürünlerin satışından elde edilen paradan pay da alıyor” dedi.

A W199345 02

“Özel yetenekli öğrenciler Karatay’da yetişiyor”
Başkan Hasan Kılca, Kaymakam Cengiz Ayhan ve ilçe protokol üyeleri Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ardından ise Karatay Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’nde öğrencilerle de bir araya geldi. Öğrencilerin antrenmanlarına katılan ve hocalarından bilgi alan Başkan Kılca, “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz öğrencilerimizin eğitim hizmetlerine en güzel şekilde ulaşmaları ve kendileri yetiştirmeleri için de imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Öğrencilerimizin derslerine en güzel şekilde odaklanmaları için il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla koordineli çalışarak her türlü talebi eksiksiz yerine getiriyoruz. Spor lisemiz de bunlardan biri özel yetenekli öğrencilerimiz burada kendilerini daha da çok geliştiriyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

A W199345 04

Editör: Birkan Bakay